Infostart.hu
eur:
379.3
usd:
319.41
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Jürgen Klopp állásáért is játszik a Liverpool

Jürgen Klopp állásáért is játszik a Liverpool

Jürgen Klopp, a Liverpool FC német menedzsere sajátos ideológiát gyártott arra, hogy van rosszabb érzés annál egy futballedzőnek, minthogy csapata sorozatban háromszor is kikap hazai pályán. Márpedig a „vörösök” ilyen előzmények után várják a listavezető Chelsea-t a Premier League ma esti rangadóján.

Klopp, akit kikezdett az Anfield Road a saját edzőjéhez többnyire lojális közönsége a hétvégi, a Wolverhampton Wanderers elleni FA-kupa-kiesés után, elismerte, hogy pocsék érzés háromszor kikapni egymás után pályaválasztóként. Ám azt is hozzátette:

még mindig jobb ezt három különböző sorozatban, mint egyben megélni.

(Fura logika, hiszen két kupasorozatból is kiesett az elmúlt napokban a Pool. Az, vélhetően, legalább olyan rossz, mintha csak a Premier League-ben lenne rossz szériában. Az egyik kijavítható, a másik nem.)

Klopp talán közvetve arra utalt, hogy a bajnokságban nincs nagy baj, noha a Chelsea előnye tetemes. A BBC egy érdekes statisztikai adatra hívta fel a figyelmet: amennyiben a Pool legyőzi a Chelsea-t, 48 pontja lesz, ez pedig saját PL-rekordjának a beállítása 23 forduló után. (A 2008–2009-es idényben ért el ennyit.)

De a menedzser lelkivilága mellett az is fontos, hogy talpra tud-e állni a Liverpool a rangadóra. Klopp majd csak közvetlenül a mérkőzés előtt dönt arról, hogy Sadio Mané, akit magánrepülőgép vitt Angliába a gaboni Afrika Kupáról,  bevethető állapotban van-e. Miért fontos Mané? Nélküle a Liverpool egyetlen bajnoki mérkőzését sem tudta megnyerni az elmúlt hetekben. (Egy döntetlen, két vereség.)

Adama Lallana felépült kisebb sérüléséből, s várhatóan Coutinho is kezd majd. Ősszel a Liverpool 2-1-re nyert a Stamford Bridhe-en a Chelsea ellen, Lovren és Henderson találata után Diego Costa csak szépíteni tudott.

Egyébként a Liverpool a legutóbbi négy bajnoki meccsén veretlen maradt a Chelsea ellen (két győzelem, két döntetlen), ugyanakkor az Anfield Roadon a legutóbbi négy alkalommal nyeretlen maradt. Két döntetlen mellett a „kékek” kétszer is nyertek. Klopp csapata 2017-ben a legutóbbi nyolc mérkőzéséből csupán egyet nyert meg, 2012 októbere óta először, sorozatban három hazai meccsét is elveszítette. Vergődésük azért is meglepetés, mert a rossz széria előtt veretlen volt az idény során az Anfield Roadon.

Miben reménykedhetnek mégis a Liverpool hívei a legjobb összeállításában érkező, a legutóbbi tizenöt mérkőzéséből tizennégyet megnyerő Chelsea ellen? Leginkább abban, hogy Klopp eddig kiválóan szerepelt a rangadókon a Liverpool élén. A két manchesteri alakulat, valamint a három legerősebb londoni (Chelsea, Arsenal, Spurs) elleni tizennégy bajnoki mérkőzéséből csupán egyet veszített el, hat győzelem és hét döntetlen mellett.

Nem lesz könnyű azonban feltörni a Chelsea védelmét: Antonio Conte alakulatának hátvédsora, Thibaut Courtois-val az élen félelmetesen teljesít az idényben. Eddig tizenhárom Premier League-mérkőzésen nem kapott gólt az idényben, ilyen magas mutatóval egyetlen csapat sem dicsekedhet a topligákban. Elöl pedig harcra kész az átigazolási ügyét végleg elfeledő Diego Costa, aki a legutóbbi 21 bajnoki meccsén 15 gólt szerzett.

Ugyan az első öt helyezett csapatból idegenben a Chelsea szerezte a legkevesebb gólt (17), de miután alig kap, a legtöbb pontot szerezte.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×