eur:
398.96
usd:
365.73
bux:
88583.37
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik

Lionel Messi: a dráma folytatódik!

Lionel Messi pénteken úgy döntött, mégsem mondja le szereplését az argentin labdarúgó-válogatottságban.

"Látom, hogy sok probléma sújtja az argentin labdarúgást, nem akarom ezt gyarapítani. Nem szeretnék kárt okozni, hiszen mindig éppen az ellenkezőjére törekszem, igyekszem segíteni, ahogy csak tudok. Számos változásra van szükség az argentin futballban, de inkább belülről cselekszem, ahelyett, hogy kívülről bírálnék" - áll Messi nyilatkozatában.

Az FC Barcelona játékosa júniusban azt követően jelentette be elhatározását, hogy az argentinok a tavalyihoz hasonlóan a Copa America idei döntőjét is tizenegyesekkel veszítették el Chilével szemben. A 2014-es világbajnoki fináléban pedig Németország ellen maradt alul Argentína.

Messi pénteken közölte: sok dolgot átgondolt a júniusi döntő éjszakáján és komolyan gondolta a válogatottság lemondását, de a hazaszeretete miatt most megváltoztatta döntését.

A kontinenstorna kudarca után lemondott Gerardo Martino szövetségi kapitánytól Edgardo Bauza vette át a posztot, aki kedden Barcelonába utazott, hogy személyesen győzze meg Messit a visszatérésről.

A 2018-as oroszországi világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában Argentína hat forduló után harmadik helyen áll, legközelebb a listavezető Uruguayt fogadja szeptember elsején.

Címlapról ajánljuk
Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására
Rodrigo Ballester a Great Resetről

Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására

Az Európai Unió teljes átalakításáról készített reformtervezetet a Mathias Corvinus Collegium és a lengyel Ordo Iuris Intézet. Két forgatókönyvet is kidolgoztak, javaslataik között szerepel például az EU átnevezése, az országok közötti rugalmas együttműködés, illetve a nemzeti érdek előtérbe helyezése, de számos uniós intézmény és testület hatáskörét is újragondolnák. A Great Reset, azaz a Nagy Újraindítás nevű javaslatcsomagról beszélt az InfoRádióban Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhely vezetője, a reformtervezet egyik kidolgozója.

Jólét vagy biztonság? Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Pluszba fordultak az európai tőzsdék - Mutatjuk, mi mozgatja ma a piacokat

Pluszba fordultak az európai tőzsdék - Mutatjuk, mi mozgatja ma a piacokat

Jó hangulatban indult a hét az ázsiai tőzsdéken, az európai tőzsdéken már nem volt ennyire egyértelmű a kép, vegyes elmozdulásokkal nyitottak az indexek, de a déli órákhoz közeledve kis pluszba fordultak, miközben az amerikai határidős indexek eséseket mutatnak a volatilis múlt hét után. Az Egyesült Államokból érkeznek ma fontosabb makroadatok, például egy kiskereskedelmi forgalmi statisztika, a hét eseménye azonban a Fed szerdai kamatdöntése lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×