356.05
68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán

Ezüstérmes lett a magyar csapat a fantasztikusan pólózó szerbek mögött

Ezüstérmet nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, miután 12-7-re kikapott a Margitszigeten a győzelemmel Eb-elsőségét megvédő szerbektől. Benedek Tibor együttese nagyszerűen szerepelt végig a tornán, az elmúlt bő egy évben világbajnok, Világliga-ezüstérmes, s most Eb-ezüstérmes lett - de el kell ismerni, ezen a találkozón a szerb válogatott megérdemelten nyert.

20.20:

A két csapat Eb-döntőben is találkozott már egymással. Amikor a magyar csapat legutóbb finalista volt, éppen a szerbektől kapott ki, 2006-ban, Belgrádban. Az első negyedet mi nyertük 4-2-re, aztán a szerbek következtek, fordítottak. A harmadik negyed megint a magyar csapaté volt, így 8-8-ról kezdődött a záró felvonás. Azt a szerbek nyerték 1-0-ra. A Varga fivérek, Madaras Norbert, Hosnyánszky Norbert, Szívós Márton és Gór-Nagy Miklós is ott volt a szerbiai tornán.

20.24: Az első héten (pontosan július 17-én, csütörtökön), a csoportszakaszban a magyar válogatott fantasztikus játékkal 8-6-ra megverte legnagyobb ellenfelét. A gólokat Varga Dénes, Madaras, Vámos (2-2), Decker Ádám és Gór-Nagy (1-1) lőtték. A több remek kiemelkedő egyéni teljesítmény élére a váratlanul bevetett kapusé, Decker Attiláé volt.
20.33: Nikola Radjen lőtte az első gólt, 0-1
20.40: Kimaradtak a magyar helyzetek, immár sorozatban. De türelmesnek kell lenni.
20.42: Andija Prlajnovics akcióból megszerezte a második szerb gólt, 0-2
20.43: Jön a szépítés: Vámos Márton lőtte be, 1-2
20.44: Dusko Pijetlovics a harmadik szerb előnyből a második gólt lövi. Összesen 1-3
20.46: Benedek Tibor időt kért, utána emberelőnyben támadhat a magyar csapat. Negyven másodperc van a negyedből. Sajnos, kimaradt.
Az első negyed a szerbeké volt. A különbség akár a fórkihasználással is magyarázható: mindkét csapat háromszor támadhatott emberelőnyben, a szerbek belőttek kettőt, mi pedig mindegyiket kihagytuk. Vigasztalásul: 2006-ban a szerbek nyertek, de a magyar csapat vezetett két góllal az első negyed után.
20.50: Gór-Nagy Miklóst küldték ki, újabb szerb előny. Újabb bejátszás középre, újabb gól. Milan Alekszics találatával 1-4.
20.52: Sül a szerbek keze. Zsivko Gocics messziről óriási gólt lőtt, 1-5
20.53: Dusan Mandics kiemelkedik, s óriási gólt lő. 1-6
20.55: Kimarad a magyar embeelőny. Közben kapust cserélt Benedek Tibor, Decker Attila állt be. Rögtön nagy védéssel debütált.
20.57: Megtört a jég. Benn az első gólunk emberelőnybő, Vámos Márton dobta.
20.58: Decker Attila véd emberhátrányban. A másik oldalon Gojko Pijetlovics is véd.
21.00: Emberelőnyből újabb szerb gól, Milos Csuk balról okos gólt lőtt.
21.02: Varga Dénes lövése éppen csak elkerülte a szerb kaput.
Elbizonytalanodott a magyar csapat, a szerbeké mintha másik társaság lenne ahhoz képest, amelyet a csoportszakaszban láttunk. Két negyed elment, mínusz ötről kellene felállni.
21.10: Magyar előnnyel kezdődik a negyed. Hosnyánszky bejátszotta a labdát a falba, Szívós Márton belőtte, 3-7
21.11: Kimarad a szerb előny.
21.13: Újabb szerb előny, Dusan Mandics kegyetlenül beverte a labdát a felsőbe. 3-8.
21.14: A magyar csapat is fórt kap, de Pijetlovics bravúrral védett. A másik oldalon Decker is fogott egy lövést. Hatvan százalékkal véd.
21.16: Emberelőnyben a magyar csapat. Erdélyi Balázs bepattintotta a labdát a rövid sarokba. 4-8
21.21: Gocics előnyben kiemelkedett, aztán védhetetlen gólt lőtt, 4-9
21.23: Varga Dániel okos góljával picit megint csökkent a hátrány, 5-9
21.24: Előnyből Varga Dénes bevágta, már csak három, 6-9
Vége a harmadik negyednek, három gólra feljött a magyar csapat. Izgalmas utolsó negyednek nézünk elébe.
21.29: A ráúszás után a szerbeké a labda. Rögtön kaptak egy fórt. Filip Filipovics belőtte.
21.30: Magyar előny, kimaradt. Utána magyar kiállítás. Megint Filip Filipovics lőtt. Gólt. 6-11
21.32: Érvénytelen magyar gól, 2 méteren belülről lőttük.
21.35: Gocics könyörtelenül belövi a helyzetét, 6-12.
21.42: Vámos Mártoné a mérkőzés utolsó gólja a mai mérkőzésen. Õ volt a csapat legjobbja, a hét magyar gólból hármat ő lőtt.
Minden bejelentés számít a gyermekek online bántalmazása elleni harcban

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé a gyermekek védelmét az online térben – mondta Varga Árpád, az NMHH gyermekvédelmi főosztályának elemzője.

Szuperhatalmak versengenek egymással azért, ami egyre keresettebb az egész világon

Rengetegféle chipet gyártanak világszerte, amelyek még inkább kompatibilisebbek azokkal a felhasználási területekkel, ahol félvezetőket használnak – mondta az InfoRádióban a chipek jelentőségéről és egyre hangsúlyosabb szerepéről elemzést író Tasnádi Zsombor. Arról is beszélt, hogy a legmodernebb chipeket a hadiipar is beveti, rakétarendszerek vezérléséhez használják.
2024.05.21. kedd, 18:00