361.87
0
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Ötgólos győzelemmel mutatta meg a másik arcát a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 12-7-re legyőzte a görög csapatot, s ezzel a csoport második helyén áll. Különösen Bolonyai, Antal és Kisteleki Dóra nyújtott kiváló teljesítményt.

17.28:

A holland válogatott már két győzelemmel, a brit két vereséggel áll a tornán, miután a magyar-görög mérkőzés előtt a németalföldiek 10-5-re nyertek.

17.30: Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés az Ukrajna fölött szerencsétlenül járt maláj gép utasainak, a tragédia áldozatainak emlékére.
17.33: Az első két perc nem hozott gól, előbb Bujka Barbara a kapufára lőtt, majd két akciót is Bolonyai Flóra hatástalanított védéseivel.
17.35: Az első magyar emberelőny. Csabai Dóra a kapufára lőtt, majd Antal Dóra fölé dobra a labdát.
17.36: Az újabb emberelőnyt már kihasznáűlta a csapat, Keszthelyi Rita a hosszú alsóba lőtt. 1-0
17.38: A másik oldalon is Keszthelyi jeleskedett, jól blokkolt. A mi támadásunknál kontrát fújtak a bírók.
17.39: Ismét görög fór. Takács Orsolya kiállítását kivédekeztük, majd Kisteleki Dóra labdát szerzett. Mi is kaptunk egy előnyt, de - micsoda különbség 0 ez bement. Ismét Keszthelyi Rita volt a gólszerző.
17.42: A hetedik játékpercet Bolonyai Flóra védése zárta le. A következő akcióból Antal Dóra közelről a kapuba húzta a labdát.
17.46: Kapott gól nélkül zártuk az első negyedet.
Sokkal jobb negyedet produkált a válogatott, mint a hollandok ellen, bármelyiket is véve. Kiválóan védekezett, s jól használta ki a helyzeteit. Pedig a görögök és a hollandok között nincs nagy erőkülönbség.
17.48: Kisteleki Dóra elhozta a labdát, de Bujka nem tudott gólt dobni. Nem baj, az első negyed is kezdődött, aztán jól alakult minden...
17.50: Más azért a forgatókönyv, Manulioudaki távolról a felső sarokba lőtt. 3-1
17.51: Cukala is gólt lőtt, a jobb szélről, ez talán védhető lövés volt. Már csak gól az előny, 3-2.
17.52: Szerencsére Takács Orsolya gyorsan válaszolt, távolról szép gólt lőtt, 4-2
17.54: A negyedik görög emberelőnyből sem született gól. Bolonyai Flóráé az érdem.
17.59: Avramidu lapos lövése után bekacsázott a labda a jobb alsó sarokba, 4-3.
18.01: A görög gól után rendre jön egy magyar. Ezúttal Kisteleki Dóra ejtett szépen a hálóba, 5-3.
18.02: Cukala kiállítása után sikerül gólra váltani az előnyt. Antal Dóra a gólszerző. 6-3
18.03: Sok előnyt kapnak a görögök, de nem tudnak belőlük gólt szeezni. Magyar kapufával végződött a második negyed.
Ez a játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott, az első három percében a görögök játszottak jobban. Szerencsére a magyar csapat átvészelte a kisebb hullámvölgyet, s visszaállította a megnyugtató különbséget.
18.10: Görög ejtésgóllal kezdődött a negyed, 6-4.
18.13: Bujka Barbara a hálóba csavarta a labdát, de a bírók szerint előtte eltolta magától emberét.
18.14: Csak megvan Bujka gólja, közelről a hálóba helyezett. 7-4
18.18: Miközben a 70 százalék körüli teljesítménnyel védő Bolonyai a másik oldalon "lehúzta a rolót"  (csak viszonyításként, a görög Kuvdu 20 százalékkal), a magyar támadásból gól született. Czigány Dóra lőtte.
18.22: Elsült a görög csapatkapitány, Antigoni Rumpeszi keze, távolról nagy gólt lőtt a felsőbe, 8-5.
18.23: Amikor már majdnem lejárt a támadóidő, Kisteleki Dóra nagyon okos és pontos lövéssel növelte az előnyt.  9-5
Minden negyedben három gólt dobott eddig a magyar csapat, ugyanakkor a görögök csak egyben jutottak eddig. magyarul: két negyedet is megnyert eddig Merész András csapata, nagyon magabiztos a vezetés.
18.28: Volt már ilyen, görög góllal kezdödött a negyed. Krisztina Cukala lőtte, 9-6
18.29: Továbbra is nagyon rossz a görögök fórkihasználása, vagy továbbra is remek a magyar védekezés.
18.30: Antal Dóra harmadik gólja, távolról szép lövést küldött a sarokba. Nagy formában van, ahányat kapura lőtt, annyi gól van a neve mellett.
18.33: Tóth Ildikó is százszázalékos, első lövéséből gólt szerzett. S milyen szépet! 11-6
18.34: Margarita Plevritu előnyből szépített, 11-7
18.35: A negyedik negyedben is három gólig jutott a magyar csapat. Eddig. Bujka Barbara befordult, nem bírtak vele a görögök. Tipikus centergóllal nőtt a magyar előny, 12-7.
18.37: Bolonyai Flóra kettős emberhátrányban védett.
Az utolsó percben nem esett gól, a magyar válogatott nagyon magabiztos győzelmet arattak.