Infostart.hu
eur:
363.32
usd:
311.16
bux:
149120.57
2026. augusztus 19. szerda Huba
Nyitókép: gyermekvasut.hu/

Rengeteg új gyerek áll most munkába a Gyermekvasútnál

Felavatták szombaton a budapesti Gyermekvasútnál a 2022/2023-as tanfolyamon végzett gyermekvasutasokat - közölte a MÁV

A hűvösvölgyi végállomáson 180 gyermekvasutas tett fogadalmat. A fiatalokat Pafféri Zoltán vezérigazgató fogadta gyermekvasutassá a MÁV nevében.

A közlemény szerint Besztercán Kornél, a Gyermekvasút vezetője elmondta, hogy a kisvasútnak nagy szerepe van a közlekedési szakemberek utánpótlás-nevelésében, és kitüntette azt az ötven ifjú gyermekvasutast, akik kitűnő eredménnyel végezték el az idei képzést.

Az idén 75 éves jubileumát ünneplő kisvasúton a szolgálatot 10-14 évesek látják el.

A gyerekek négyhónapos tanfolyamon ismerkednek meg a vasutas szakma alapjaival és a környék nevezetességeivel, és a sikeres vizsgákat követően szolgálatba állhatnak.

A Gyermekvasút növekvő népszerűségét mutatja, hogy az előző és a most záruló tanévben is rekordszámú gyermekvasutast avathattak fel - jelezték a közleményben.

A következő gyermekvasutas tanfolyam október elején indul, szeptember elejétől lehet jelentkezni a Gyermekvasút honlapján történő regisztrációval - olvasható a MÁV közleményében.

Címlapról ajánljuk

Amerika beköltözik a Budai Várba: különleges vendégek érkeztek a Mesterségek Ünnepére

Kézművesek, őslakos amerikai művészek és bluegrass-zenészek érkeztek az Egyesült Államokból Budapestre, a Mesterségek Ünnepére, hogy megmutassák, miként maradhat élő a hagyomány a 21. században. Az InfoRádió riportere, Rozgonyi Ádám egy budapesti szállodában találkozott a fellépőkkel és alkotókkal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
A maffia szerepét is vizsgálják a minapi szicíliai képlopásban

A maffia szerepét is vizsgálják a minapi szicíliai képlopásban

A maffia közreműködését feltételezik a nyomozók a minapi képlopásban, amelynek során a reneszánsz mester, Antonello da Messina, összesen közel 30 milliárd forintot érő, négy alkotását vitték el a Messinai Regionális Múzeumból. Az eset néhány nappal azután történt, hogy az olasz műtárgykommandó rátalált egy pármai intézményből idén tavasszal elrabolt értékekre, Renoir, Cézanne és Matisse 10 millió euróra taksált alkotásaira.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×