Infostart.hu
eur:
386.99
usd:
328.78
bux:
110953.4
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Pixabay

Meghalt a tanárnő, aki az égő iskolából mentette a diákjait

A hős tanárnő szinte az egész testén megégett, miközben húsz gyereket kimentett az épületből, amit a lezuhanó vadászgép döntött romba.

Meghalt a repülőgép-katasztrófa után a diákjait az égő romok közül mentő bangladesi tanárnő írja a BBC híradása nyomán a hvg.hu.

Mahreen Chowdhury 20 diákot menekített ki az égő épületből. Halálos ágyán azt mondta férjének: „Ők az én gyerekeim is voltak.”

Mint arról az Infostart is beszámolt, iskola és kollégium épületébe csapódott a bangladesi légierő egy gyakorlógépe július 21-én Dakkában. Az F7-es harci repülő pilótája hiába próbálta elkerülni a lakott területet. A legutóbbi információk szerint 30 halottja és több mint 170 sérültje van a tragédiának.

Az akkor éppen az iskola bejáratánál tartózkodó tanárnő látta, hogy sok növendék rekedt a tüzes rommá vált iskola termeiben, ezért visszarohant, hogy akinek csak tud, segítsen kimenekülni. Férje a sajtónak elmondta, a mentőktől tudta meg, tanár felesége is súlyosan megsérült. A kórházba sietve még öntudatánál találta feleségét.

A gyerekeket hősiesen mentő tanár az orvosi ellátás ellenére még hétfőn belehalt égési sérüléseibe, amelyek az egész testére kiterjedtek.

Azóta már az eset kivizsgálását és az áldozatok családjának kárpótlását követelő tüntetéseknek is vannak sérültjei. A demonstrálókkal szemben könnygázt és hanggránátot is bevetett a rendőrség.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×