Infostart.hu
eur:
367.66
usd:
314.52
bux:
0
2026. április 13. hétfő Ida
Nyitókép: Pixabay

A Kreml is megszólalt Izrael és Irán konfliktusa kapcsán

Oroszország aggodalmát fejezi ki, és elítéli az Izrael és Irán közötti konfliktus hirtelen eszkalációját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken a sajtónak, az Iránra mért izraeli katonai csapást követően.

Peszkov elmondta, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök valós időben kap tájékoztatást az Izrael és Irán között zajló eseményekről az orosz védelmi és külügyminisztériumtól, valamint a Külső Hírszerző Szolgálattól (SZVR). A szóvivő szerint az államfő megbízta az orosz diplomáciai tárcát, hogy részletesen fejtse ki Moszkva álláspontját a kérdésben, amelyet hamarosan köröztetni fognak az ENSZ-ben.

A Tel-Avivban működő orosz nagykövetség a biztonsági helyzetre vonatkozóan azt tanácsolta az orosz állampolgároknak, hogy tartózkodjanak az Izraelbe való utazástól, ahová tartó járataikat egyébként az orosz légitársaságok pénteken törölték.

A témával foglalkozik az InfoRádió Aréna című műsora 18 órától, aminek vendége N. Rózsa Erzsébet egyetemi tanár, Közel-Kelet szakértő lesz.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×