László András magyar újságíróknak nyilatkozva arról tájékoztatott, hogy az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén, az Európai Néppárt, mint a Tisza Párt szövetségese, a szocialisták, mint a Demokratikus Koalíció (DK) szövetségese, valamint a Zöldek, akik pedig - mint mondta - Karácsony Gergely szövetségesei, egy soron kívüli kéréssel az EP plenáris ülésének "napirendjére vették" Magyarországot a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat miatt.
A vita szerda délutáni megtartását kérelmezők egy olyan törvénytervezetet akarnak felhasználni arra, hogy Magyarország ellen politikai támadást indítsanak, amelyet még el sem fogadott a magyar parlament. Azt sem tudják, hogy mi lesz annak a tényleges hatása, vagy azt, hogy mi lesz a végleges szövege - hívta fel a figyelmet.
"Ez új mélypontot jelent az Európai Parlament boszorkányüldözésében, amelyet eddig is tapasztaltunk már Magyarországgal szemben. Ki fogunk állni azonban a magyar érdekekért" - fogalmazott.
Elmondta, hogy 2022-ben "nagyon direkt" politikai beavatkozást tártak fel a magyar választások esetében. A törvény ennek a külföldi beavatkozásnak akar és fog véget vetni - jelentette ki.
A 2022-es beavatkozásnak épp azok a pártok és politikusok voltak a kedvezményezettjei, akiknek most az európai szövetségesei a szerdai vitát napirendre vetették - hívta fel a figyelmet.
"Nem fogjuk hagyni magunkat, meg fogjuk védeni a magyar érdekeket, és meg fogjuk védeni a jövő évi választásokat a külföldi beavatkozástól" - fogalmazott.
Közölte továbbá: ugyanaz a hálózat, amelynek része a bécsi bejegyzésű Datadat nevű cég, csak AVSF-re átnevezve, és amely 2022-ben törvénysértő módon beavatkozott a magyar választásokba, most Lengyelországban tűnt fel a lengyel elnökválasztás első fordulója előtt. Tehát - mint kiemelte - az a hálózat, amely 2022-ben Magyarországon is tevékenykedett, továbbra is működik.
A hálózatot, melynek forrásait most próbálják "levagdosni" Amerikából, az Európai Unió, az Európai Parlament többsége az uniós forrásokból akarja kifizetni, ugyanis - mint kiemelte - azt féltik, hogy nem fognak megérkezni ezekhez a szervezetekhez a politikai akciókra szánt uniós pénzek.
"Egyértelmű célunk, hogy a 2026-os választáson ne fordulhasson elő az, ami 2022-ben. Nem a választások után akarjuk leleplezni a külföldi beavatkozást, hanem a választások előtt akarjuk megakadályozni a politikai aktivizmusra küldött külföldi pénzek megérkezését - tette hozzá nyilatkozatában László András.