A jogszabály szerint Magyarország szuverenitására veszélyesnek minősül a közélet befolyásolására irányuló minden olyan tevékenység, ami sérti vagy negatív színben tünteti fel Magyarország független demokratikus jogállami létét, a magyar nemzet egységét és összetartozását, a határokon kívül élő magyarok sorsáért való felelősséget, a házasság, a család és a biológiai nemek elsődlegességét, a békét, a biztonságot és a más országokkal való együttműködést, illetve az ország alkotmányos önazonosságát és keresztény kultúráját - mondta előterjesztői expozéjában Halász János. A fideszes képviselő szerint 2022-ben külföldről finanszírozták a baloldal választási kampányát és ma is több hazai szervezet idegen érdekeket szolgálva működik, például ukrán propagandát terjeszt.
"Egyszerűen nem engedhetjük meg, hogy ez folytatódon. Nem nézhetjük tétlenül, hogy külföldről irányított álcivil szervezetek a szemünk láttára próbálják tönkretenni Magyarországot" - jelentette ki felszólalásában a képviselő.
A kormány maradéktalanul egyetért a törvénnyel - jelezte Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. A fideszes Illés Boglárka a magyar önbecsülés kinyilvánításának nevezte a jogszabályt. A KDNP-s Nacsa Lőrinc arra szólította fel az ellenzéket, hogy mérkőzzenek meg fair módon, tehát ne külföldi pénzből, hanem tisztességesen. A DK vezérszónoka Dobrev Klára volt. Az európai parlamenti képviselő szerint a kormány ezzel a törvénnyel megkezdte a kilépést az Unióból és retteg a hatalom elvesztésétől.
"Elege van a magyar embereknek a lopásból, a rongyrázó milliárdosokból" - hangoztatta a DK EP-képviselője. Felsorolta továbbá az egészségügy problémáit, az oktatást, a nyugdíjakat, amik szerinte mostanra már Kelet-Európában is a legkevesebbet érik, valamint a bérek vásárlóerejét és az inflációt is említette. Dobrev Klára hozzátette, a kormány a változás helyett a sajtót akarja elhallgattatni.
A jobbikos Dudás Róbert úgy fogalmazott, hogy erre a szerinte szégyenteljes és elfogadhatatlan törvényre még Putyin is csettintene. A Mi Hazánk vezérszónoka, Novák Előd szerint inkább a Meta, tehát a Facebook szabályozásával kellene foglalkozni. A Párbeszéd képviseletében felszólaló Szabó Tímea emlékeztetett rá, hogy az Orbán-kormány is támogatott politikai szervezeteket külföldön, például Szlovéniában, Szerbiában, Spanyolországban és Franciaországban.