Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Komjáthi Imre, az MSZP képviselője kérdést tesz fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. október 10-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Az EU bíróságához fordul az MSZP a Fidesz törvényjavaslata miatt

Kedden vitatja meg az Országgyűlés a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslatot, amelyet az igazságügyi bizottság kormánypárti többsége már megszavazott hétfő délelőtt. A jogszabálytervezet már a hétfői plenáris ülés elején szóba került.

A közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat jogellenes, ezért az MSZP nem vesz részt a vitájában és az Európai Bizottsághoz, illetve az Európai Unió Bíróságához fordul – jelentette be Komjáthi Imre, a párt elnöke és országgyűlési képviselője. Megfogalmazása szerint a „szájzár” törvény nyílt beismerése annak, hogy Orbán Viktor így vagy úgy, de szakít az Európai Unióval, mert a törvény minden egyes eleme ellentétes az EU szellemiségével, ellentétes az EU alapjogi chartájával, ellentétes a nemzetközi joggal. A jogszabálytervezet minden elemében jogellenes – hangsúlyozta az Országgyűlés plenáris ülésén az ellenzéki politikus.

A törvény azokról szól, akik befolyásolni akarják a választásokat – mondta válaszában Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, aki a jogszabálytervezet preambulumából idézett:

„Magyarország szuverenitását súlyosan sértő visszaélések kerültek nyilvánosságra az elmúlt években. Az ellenzéki pártszövetség kampányát dollármilliókból törvényellenesen külföldről finanszírozták. Bebizonyosodott, hogy egyes hazai és civil gazdálkodó szervezetek a részükre más állam, külföldi szervezet vagy személy által nyújtott finanszírozáson keresztül a hazai közélet befolyásolásának, külföldi érdekek mentén való alakításának eszközévé váltak. Az államnak minden lehetséges eszközzel meg kell védenie a nemzeti szuverenitást. A jelenlegi szabályozás megközelítésén változtatni kell. Az állam kötelessége biztosítani, hogy az állampolgárok, valamint az állami és társadalmi döntéshozatali folyamatokban részt vevő személyek, intézmények, szervezetek döntéseiket külföldi hatalom, szervezet vagy személy befolyásától mentesen hozhassák meg” – fogalmazott az igazságügyi miniszter helyettese a parlamentben, nyomatékosítva: a törvény a külföldről pénzelt ukrán propaganda ellen lép fel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Az állatkísérletek után hamarosan embereken is elkezdik tesztelni japán kutatók azt az újfajta gyógyszert, ami segíthet a fogukat elvesztő betegeknek. Az eljárás először kisgyermekeknek jelenthet segítséget, de ha a gyógyszer engedélyeztetése sikerrel jár, akkor nem olyan sokára a felnőttek is igénybe vehetik.

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×