Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
331.6
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Ferenc pápa audiencián fogadja az Olasz Vöröskereszt munkatársait a Vatikán VI. Pál pápa termében 2024. április 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Angelo Carconi

Egy 15 évesen elhunyt honlaptervezőt avat szentté Ferenc pápa

Ferenc pápa szerdán, heti általános vatikáni audienciáján bejelentette, hogy áprilisban szentté avatja a 2006-ban, 15 évesen leukémiában elhunyt Carlo Acutist; a néhai honlaptervező ezzel az új évezred, illetve a digitális kor első és legfiatalabb katolikus szentje lesz.

A szertartásra április 25-27-én kerül sor a Vatikánban - közölték a Szentszék tisztségviselői.

Az "internet védőszentjeként" emlegetett Carlo Acutis olasz szülők gyermekeként született 1991-ben Londonban, ahonnan családja néhány hónap múlva visszaköltözött Milánóba. Már 14-15 évesen hittant oktatott, emellett önkéntesként segített hajléktalanoknak és szegényeknek. Szeretett programozni, számítástechnikai tudását és tehetségét pedig a katolikus közösségek honlapjainak gondozására fordította. Létrehozott egy virtuális múzeumot is az eucharisztikus csodákról.

Carlo Acutis 2006-ban, 15 évesen halt meg leukémiában.

A Vatikán 2010 elején tette közzé azt a dekrétumot, amely elismerte, hogy a milánói fiú közbenjárására csoda történt.

A boldoggá avatáshoz szükséges elismert csoda a dokumentum szerint 2013-ban történt, amikor egy súlyos hasnyálmirigy-betegségben szenvedő brazil kisfiú gyógyult meg Acutis közbenjárására.

Ferenc pápa 2010. október 10-én avatta boldoggá a tinédzsert Assisiben, majd idén májusban jóváhagyta a második csodát is, amelyet Acutisnak tulajdonítottak, ezzel előkészítve a szerdai bejelentést.

A katolikus egyházfő szerdai audienciáján közölte továbbá, hogy a nyáron, az augusztus 2-3-i. hétvégén szentté avatja az 1920-as években gyermekbénulásban meghalt Pier Giorgio Frassatit, a rászorulók megsegítéséről ismert olasz fiatalembert is.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×