Infostart.hu
eur:
354.84
usd:
301.52
bux:
134545.2
2026. május 8. péntek Mihály
Az iráni főváros, Teherán látképe 2024. október 26-án hajnalban. Iráni célpontokat támadott az izraeli légierő október 26-án hajnalban. A légitámadás több órán át, több hullámban tartott, a gépek katonai célpontokat, elsősorban rakéta- és légvédelmi rendszereket bombáztak.
Nyitókép: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

Iránban nagyon készülnek valamire az izraeli támadás után

Egy nappal azután, hogy Izrael légicsapásokat mért kulcsfontosságú iráni célpontokra, az iráni parlament vasárnap zárt ajtók mögött ülésezett, hogy megvitassa a válaszlépéseket.

A tanácskozáson Baker Kalibaf parlamenti elnök, az Iszlám Forradalmi Gárda egykori tábornoka elnökölt az iráni médiajelentések szerint.

Izrael szombaton indított támadást Irán ellen azt közölve, hogy a rakéták gyártására használt létesítményeket, valamint föld-levegő rakéták bázisait vette célba. Az iráni állami média arról számolt be, hogy a csapásokban négy katona vesztette életét.

Az IRNA állami hírügynökség szerint Kalibaf kijelentette, hogy az izraeli támadásra biztos az iráni katonai válasz, bár azt "passzívnak" minősítette, és mértékét sem árulta el.

Kalibaf az ENSZ alapokmánya szerinti önvédelem jogára hivatkozott. Ugyanakkor hangsúlyozta a libanoni és gázai övezeti tűzszünet megteremtésének szükségességét.

Címlapról ajánljuk
A legnagyobb botrányok még nem is kerültek nyilvánosságra a Real Madridnál

A legnagyobb botrányok még nem is kerültek nyilvánosságra a Real Madridnál

Válságos helyzetben készül a Real Madrid a vasárnapi el Clásicóra. Akadtak már nehéz időszakok a jövő márciusban már 125 éves klub életében, a mostani az egyik legnehezebb. A „királyi klub” szinte biztosan címnyerés nélkül zárja sorozatban a második szezonját, miközben a csapategység megbomlott, a vezetőedző tekintélye elillant, a szurkolótábor pedig egyre elégedetlenebb.

Magyar Péter bejelentette, ki lesz az igazságügyi miniszter Melléthei-Barna Márton helyett

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját, Görög Mártát kérte fel igazságügyi miniszternek Magyar Péter a jelöltségtől visszalépő sógora helyett,
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×