eur:
393.17
usd:
352.2
bux:
73119.59
2024. szeptember 21. szombat Máté, Mirella
Kamala Harris amerikai alelnök az amerikai felsőoktatási intézmények sportolóit összefogó szervezet, a National Collegiate Athletic Association (NCAA) rendezvényén a washingtoni Fehér Ház déli szárnyánál 2024. július 22-én. Kamala Harrisnak ez az első nyilvános szereplése azt követően, hogy Joe Biden elnök július 21-én visszalépett az elnökjelöltségtől és támogatta őt a demokraták elnökjelöltjeként Donald Trump korábbi elnökkel és republikánus elnökjelölttel szemben. Az elnökválasztást november 5-én tartják az Egyesült Államokban.
Nyitókép: MTI/AP/Alex Brandon

Hivatalos: Kamala Harris indul csatába Donald Trump ellen

Most bólintottak rá a demokraták. A jelenlegi amerikai alelnöknek nem volt ellenjelöltje. Az elnökválasztás novemberben lesz.

Hivatalosan is Kamala Harris, Joe Biden alelnöke lett az amerikai demokrata párt elnökjelöltje - írja a BBC alapján a Telex.

A párt formális jelölőgyűlése most hozta meg a hivatalos döntést, Kamala Harrisnek nem volt ellenjelöltje. Joe Biden a közelmúltban lépett vissza, maga helyett alelnökét ajánlva a jelölőknek.

Kamala Harris az USA első fekete női elnökjelöltje, ahogyan az első dél-ázsiai gyökerekkel rendelkező női elnökjelölt is. Ha győz a választáson, az első női elnök lesz, 2016-ban Hillary Clinton hiába próbálkozott ugyanezzel – épp Donald Trumppal szemben.

Az 59 éves Harris Kaliforniában, Oaklandben született. Érdekesség még, hogy nyugati államból a demokraták még nem jelöltek elnökaspiránsnak senkit.

Harris hamarosan alelnökjelöltjét is megnevezi.

Címlapról ajánljuk

Gigantikus buzgár Békásmegyeren - figyelmeztet az FCSM

Nem szabad elvinni a homokzsákokat az ideiglenes gátakról, még akkor sem, ha már elvonult az ár - figyelmeztet a Fővárosi Csatornázási Művek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.23. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
A frászt hozta a NATO-ra, aztán teljesen eltűnt: mégis mi történt a legendás T-14 Armatával?

A frászt hozta a NATO-ra, aztán teljesen eltűnt: mégis mi történt a legendás T-14 Armatával?

A fél világra ráijesztett Oroszország, amikor a 2015-ös győzelmi napi parádén végig gurultak az első T-14 Armata harckocsik. Moduláris, automatizált, elképesztően jól védett, újfajta fegyverzettel felszerelt – úgy tűnt, hogy Moszkva bemutatta a világ első valódi negyedik generációs harckocsiját. Azóta eltelt kilenc év. Oroszország a második világháború óta nem látott intenzitású konfliktust hozott Európára. A frontvonalakon azonban szinte teljes egészében csak szovjet eredetű harckocsik dolgoznak, az Armaták még a katonai parádékról is teljesen eltűntek. Pedig a háború kiváló lehetőséget adott volna az orosz hadiiparnak arra, hogy megmutassa: mennyivel jobb is az Armata minden más harckocsinál. Arra, hogy mégis miért maradtak otthon a "szupertankként" emlegetett harcjárművek, illetve, hogy miért terítik őket külföldi vevőknek ahelyett, hogy orosz harckocsizóknak gyártanák őket, többféle magyarázat is van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×