eur:
406.82
usd:
380.33
bux:
76250.51
2024. november 8. péntek Zsombor
Nyitókép: OcaenGate

Két oka is lehetett a Titan összeroppanásának a szakértő szerint

Ryan Ramsey, a Királyi Haditengerészet egykori tengeralattjáró-kapitánya szerint mindkét esemény ugyanahhoz a végkifejlethez, a hajótest összeroppanásához vezetett.

A tengeralattjáró fedélzetén tartózkodó utasok meghaltak, amikor a Titanic roncsához több ezer méter mélybe igyekvő Titan néhány napja összeroppant.

Ryan Ramsey, az HMS Turbulent nukleáris támadó tengeralattjáró egykori kapitánya szerint az a Titan építésekor meghozott döntés, hogy a tengeralattjárók tervezésének szabványos módjait figyelmen kívül hagyják, ebben az esetben öt ember halálát okozta - írja a Sky News.

Az egykori tengeralattjáró-kapitány feltételezése szerint két dolog történhetett:

  • a kívülről 17 csavarral lezárt ajtón keletkezhetett sérülés, ami a hajótest összeroppanását okozta;
  • maga a hajótest volt valahol hibás, és a mélybe süllyedve a nyomástól megtört, ami ugyanazzal az eredménnyel járt.

Arról, hogy vajon a Titan vakmerő szerkezeti megoldásai okozták-e a tragédiát, Ramsey a következőket mondta:

"Inkább úgy fogalmaznék, hogy hatalmas kockázattal jár az ilyen típusú tengeralattjárók építésére vonatkozó szabványos módszerek figyelmen kívül hagyása az innováció érdekében, és ebben az esetben ez a kockázat emberéletek elvesztésében realizálódott."

Ramsey úgy véli, az iparág valószínűleg szigorítani fogja a szabályozást, bezárva a kiskapukat. Úgy véli, le kell vonni a megfelelő tanulságokat, de még sok a megválaszolatlan kérdés a Titan ügyében.

"Igyekeznek összegyűjteni a maradványokat, és eldönteni, hogy a nyomás alatti hajótest roppant-e össze, vagy a nyílásnál keletkezett a baj" - mondta el. Úgy véli, bármi is legyen a vizsgálat eredménye, az valószínűleg visszaszorítja az extrém turizmust.

"A tenger kiszámíthatatlan, minden tengeri tevékenységnek vannak kockázatai. Ez a terület voltaképpen kevésbé felfedezett, mint az űr, és olyan szerkezetekben merülnek le a mélybe, melyek összetettebbek egy űrhajónál" - fejtette ki.

Ramsey minden áldozat családjának részvétét fejezte ki, és úgy fogalmazott,

nem kellene több turisztikai merülést végrehajtani a Titanic roncsaihoz.

"Végső soron ez egy temető, ahol békének kellene lenni" - fogalmazott.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.

Robert Fico: két köztársasági elnök "a szlovákellenes erők mesterséges terméke"

Elítélte a pozsonyi parlament Andrej Kiska volt köztársasági elnöknek az adóügyben tett lépéseit. A határozati javaslatot azután szavazta meg a törvényhozás, hogy Kiskát adócsalás ügyében jogerősen elítélte a bíróság. Kiska politikai okokat lát az ügye mögött.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.11. hétfő, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
Nagyobb bajban van a világ, mint korábban gondolták: új elemzés látott napvilágot

Nagyobb bajban van a világ, mint korábban gondolták: új elemzés látott napvilágot

A központi bankok hálózatának új elemzése szerint az éghajlatváltozás okozta fizikai sokkok várhatóan jelentős mértékben, akár harmadával is csökkenthetik a globális gazdasági növekedést. A Network for Greening the Financial System (NGFS) legfrissebb jelentése rávilágít arra, hogy az éghajlati kockázatok gazdasági hatásai sokkal súlyosabbak lehetnek, mint azt korábban feltételezték - írta meg a The Guardian.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 8. 15:01
×
×
×
×