eur:
411.04
usd:
394.57
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Mark Rutte, a Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért (VVD) vezetője sajtótájékoztatót tart Hágában 2021. március 22-én. Az NL Times holland hírportál értesülése szerint Rutte, akinek pártja az előző heti hollandiai parlamenti választásokon 35 mandátummal első helyre került, nem zárja ki a koalícióra lépés lehetőségét a törvényhozásba beválasztott, radikális jobboldali Helyes Válasz 21 (JA21) párttal.
Nyitókép: MTI/EPA/ANP/Phil Nijhuis

Olajembargó: Mark Rutte igazat adott Magyarországnak

A holland kormányfő pár nappal korábban még eltérően vélekedett.

„Úgy gondolom, a teljes képhez el kell ismernünk, hogy Csehország, Szlovákia és Magyarország nehéz helyzetben vannak, mert orosz olajat használnak. És mert a finomítóik csak ezzel a bizonyos nyersolajjal működnek” – nyilatkozta a Politicónak Mark Rutte holland miniszterelnök a hétfő-keddi EU-csúcs első napjának végén.

„Ebben az értelemben tehát szerintem igazuk van” – tette hozzá a holland kormányfő, aki néhány nappal ezelőtt CNBC amerikai tévécsatornának adott interjújában még úgy fogalmazott: bár Magyarország ellenáll a hatodik EU-s szankciócsomagnak, a végén el fogja azt fogadni.

Mark Rutte ugyanakkor a most elfogadott megállapodásról azt mondta: nem igaz, hogy az olajvásárlás lehetőségének további biztosítása Orbán Viktor nagy győzelme lenne. Jelezte: nem csak Magyarország fejezte ki aggodalmát az olajembargó saját gazdaságára gyakorolt hatása miatt.

Ami a mentesség időtartamát illeti, azt mondta, erről a vezetők döntenek majd: „A következő Európai Tanácson visszatérünk a kérdésre. Természetesen fel kell mérnünk, hogy mennyi időbe telik az olyan országoknak, mint Magyarország, hogy átalakítsák a finomítóikat, mi tekinthető észszerű időtartamnak” – idézi a 24.hu Rutte nyilatkozatát.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 27. 16:09
2024. december 27. 14:20
×
×
×
×