Infostart.hu
eur:
357.43
usd:
305.53
bux:
132868.49
2026. május 14. csütörtök Bonifác
red green yellow orange color fuel gasoline dispenser  background
Nyitókép: chutarat sae-khow/Getty Images

Beindult a háborús pánikvásárlás a szomszédban

Az ukrajnai válság miatt megrohanták a benzinkutakat és az élelmiszerboltokat Szerbiában. Sok helyen elfogyott a liszt, a kutak pedig korlátozzák, hogy mennyit lehet tankolni.

Szerbiában országszerte tömeg van a benzinkutaknál, az emberek nagy tételben vásárolnak üzemanyagot. A 72 ezres Csacsakon például nagy a zsúfoltság van a töltőállomásoknál, minden oldalon járművek állnak, ami csütörtök este szokatlan – írja a Nova.rs alapján a napi.hu.

Szerbia kormánya február 12-én korlátozta az üzemanyagok árát, és az indoklás szerint a döntést a nagyobb zavarok megelőzése és a lakosság életszínvonalának megőrzése érdekében hozták, miután a korábbi áremelések közvetlenül érintették minden más áru és szolgáltatás árát. A csacsaki beszámolók szerint a helyi Lidlt tartós élelmiszerért rohanták meg, el is fogyott a liszt.

Az újvidéki lakosok is a töltőállomásokra siettek, és információk keringenek arról, hogy korlátozzák majd a megvásárolható üzemanyag mennyiségét. Helyi portálok beszámolói szerint 20-30 percet kell várakozni már.

"Minden elegendő mennyiségben van, és Szerbiának egyáltalán nincs gondja a kőolajszármazékok ellátásával. Nyilvánvaló, hogy valaki szándékosan gerjesztenek pánikot" – közölte a szerb kormány.

Az üzemanyagok árát március 14-ig befagyasztották. Az Europremium BMB 95-ös benzin nem lehet drágább 171 dinárnál (555 forintnál) literenként, az Eurodiesel árkorlátja 179 dinár (581 forint) literenként.

Címlapról ajánljuk

Jótékony célra ajánlották fel a végkielégítésüket a távozó kormánytagok

Az új kormánynak minden lehetősége megvan arra, hogy naprakész, pontos adatokból dolgozzon, az előző kabinet mindent megtett, hogy rendezett állapotban adja át az országot – közölte Gulyás Gergely, korábbi Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a Facebook-oldalán élőben közvetített sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Befutott a mindent felforgató drámai döntés: ledőlt az első dominó az európai nagyhatalomban, bukhat a kormányfő

Befutott a mindent felforgató drámai döntés: ledőlt az első dominó az európai nagyhatalomban, bukhat a kormányfő

Wes Streeting brit egészségügyi miniszter csütörtök kora délután bejelentette, hogy lemond posztjáról, mivel "elvesztette a bizalmát" Keir Starmer miniszterelnökben - írja a BBC. Streetinget hosszú ideje a népszerűtlen Starmer potenciális kihívójaként tartják számon, tegnap óta nyílt spekuláció zajlott arról, hogy hamarosan távozhat a londoni kormányból. A politikus azonban hivatalosan nem kezdeményezte a kormányfő leváltását a Munkáspárt, és ezzel az Egyesült Királyság éléről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×