Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 13. szombat Luca, Otília
Nyitókép: youtube

Kínának úgy látszik, nem elég, hogy 620-szal megy a vonat - videó

Hamarosan használhatja a "most jöttem a hathuszassal" szólást - annak legszószerintibb értelmében.

A prototípusnál tart az a kínai mágnesvasút, amely akár 620-szal is tud majd menni, ám ez a konstruktőröknek, és talán a megrendelőnek sem elég, hisz azt ígérik, mire elkészülnek, minden feltétel adott lesz, hogy a jelenleg prognosztizált végsebességet feljebb tornásszák - írja kínai sajtóforrásokra hivatkozva a HVG.

A maglev technológiával készülő szerelvény fizikailag már most tudja a 620-at "steril" körülmények között, de mire 5-6 év múlva forgalomba áll, ennél is többre lehet képes - mondjuk 800-ra.

A technológia lényege egyébként, hogy a vasút nem kerekeken gurul, hanem a mágneses erő tartja a pályán. Kína elsősorban elővárosi vonalakon vetheti be, de azért csak ilyen soká, mert a pályaépítés igen bonyolult, és kilométerenkénti költsége akár 10 milliárd forintnyi jüan is lehet - a technológia még új, ezért -, többszöröse egy autópályáénak.

Japánban is "haladnak a korral", több tíz kilométeres szakaszokat tudnak le pár perc alatt.

Dél-Korea közben más úton halad, az ottani csővasút elvileg tudhat 1019 km/h-t.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Mohácson: arra szerződtem, hogy megváltoztassuk a sorsunkat

Orbán Viktor Mohácson: arra szerződtem, hogy megváltoztassuk a sorsunkat

A kormányfő a közös cselekvés képességét tekinti hatalomnak, a dolgok megértését pedig fantasztikus életörömnek. Mohácson szerinte rossz irányba fordult a történelem, de a túlélés szimbóluma is a város. A közelgő uniós csúcsra utalva azt mondta: verekedni megy Brüsszelbe., ahol ha úgy döntenek, hogy hozzányúlnak az orosz devizatartalékhoz, akkor el kell azon gondolkodni, hogy a magyart elviszi onnan a kormány. Brüsszel szerinte zsinórban a harmadik választást próbálja megnyerni Magyarországon, amelynek viszont egy szempontból életbiztosítása Törökország.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Mélyen Ororoszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Mélyen Ororoszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Ukrajna a béke irányába tett lépések a hét második felében, bemutatott az Egyesült Államoknak egy 20 pontos módosított javaslatot a háború lezárására. Ebben szerepel egy olyan javaslat, amely a Donbaszt semleges területté nyilvánítaná, az ukrán erők kivonulásával.Később ezt letagadták, és arról beszéltek, hogy ez csak egy lehetőség, amit meg kellene vitatni. Közben Donald Trump amerikai elnöknek fogy a türelme. Pénteken az ukrán haderő jelentős ellentámadást hajtott végre Kupjanszknál: a várost - ukrán források szerint - szinte teljesen bekerítették. Az éjjel két ‍ember halt meg az éjszaka egy ukrán dróncsapásban az oroszországi Szaratov ‍városban. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×