Infostart.hu
eur:
386.71
usd:
330.28
bux:
109859.74
2025. december 19. péntek Viola
Robert Mueller volt különleges ügyész, a Donald Trump amerikai elnök választási kampánycsapatának munkatársai és orosz tisztségviselők közötti esetleges összejátszást vizsgáló egykori bizottság vezetője az amerikai képviselőház igazságügyi bizottságának meghallgatásán a törvényhozás, a Kongresszus washingtoni épületében, a Capitoliumban 2019. július 24-én.
Nyitókép: MTI/AP/Andrew Harnik

Mueller: Donald Trump nem kapott teljes felmentést

Meghallgatta az igazságügyi bizottság a volt különleges ügyészt, aki most először válaszolt törvényhozók kérdéseire.

Robert Mueller volt különleges ügyész, a 2016-os amerikai elnökválasztásba történő orosz beavatkozást vizsgáló bizottság vezetője szerint nem helytálló Donald Trump amerikai elnöknek az a nézete, hogy a jelentés "teljes felmentést" adott volna neki.

Mueller szerdán a képviselőház igazságügyi bizottságában válaszolt a törvényhozók kérdésére az általa vezetett vizsgálóbizottság áprilisban nyilvánosságra hozott jelentésével kapcsolatban. Kiemelte: a vizsgálat során nem mentették fel Trumpot az igazságszolgáltatás akadályoztatásának vádja alól.

A jelentés egyértelműen leszögezte, hogy sem Donald Trump, sem kampánycsapatának munkatársai nem játszottak össze oroszokkal a választási győzelem érdekében. Azzal kapcsolatban pedig, hogy vajon az elnök akadályozta-e az ezzel kapcsolatos vizsgálatokat, illetve az igazságszolgáltatást, a jelentésben úgy fogalmaztak: erre nem találtak elégséges bizonyítékot.

Arra a kérdésre, hogy a vizsgálat alapján az orosz kormány valamelyik elnökjelölt győzelmét előnyösebbnek tartotta volna-e a saját szempontjából, Mueller igennel válaszolt, és elmondta, ez a jelölt Donald Trump volt.

Mueller a meghallgatáson elmondta: megállapították, hogy az orosz kormány erőteljes és szisztematikus módon beavatkozott a 2016-os elnökválasztásba. A vizsgálat során arra összpontosítottak, hogy a rendelkezésre álló bizonyíték elegendő-e ahhoz, hogy vádat tudjanak emelni a kampánystáb bármelyik tagja ellen összeesküvésben való részvétel címén. A nyomozók arra jutottak, hogy a bizonyíték ehhez nem volt elegendő.

Mueller nyilvános meghallgatását a képviselőházban demokrata párti képviselők szorgalmazták. A szerdai volt az első alkalom, hogy a volt különleges ügyész törvényhozók kérdéseire válaszolt. Az igazságügyi bizottság után a hírszerzési bizottságban is meghallgatják majd.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor brüsszeli sajtótájékoztatója: ez a csúcs egy haditanács volt

Orbán Viktor brüsszeli sajtótájékoztatója: ez a csúcs egy haditanács volt

A péntek hajnalba nyúló csütörtöki brüsszeli EU-csúcsot követően a miniszterelnök némi alvás után állt az újságírók hadának rendelkezésére. Beszámolt róla, az EU-csúcs haditanács volt, a hozzászólások 90 százaléka arról szólt, hogyan győzzük le Oroszországot. Beszélt a belgák harcáról, egy nagy nyugat-európai tévhitről a hétköznapi emberek fejében, és arról, hogy az uniós országok hogyan adnak hitelt Ukrajnának – az európai emberek fizetni fognak, a miniszterelnök szerint ez a téma elemi erővel fog feltörni Nyugat-Európában. A miniszterelnök szerint ugyanazon a rendkívül veszélyes pályán vagyunk, mint annak idején az I. világháború előtt. Szerinte a végóráit éljük az Európai Uniónak, Ukrajna pedig egy stratégiai vereségben van.

Jövőre is a csehek védik a szlovák légteret

Csehország a jövő évben is részt vesz a szlovák légtér védelmében. Erről Jaromír Zůna új cseh védelmi miniszter és szlovák kollégája, Robert Kaliňák csütörtöki telefonos egyeztetésükön állapodott meg.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×