eur:
387.68
usd:
357.02
bux:
68854.65
2024. május 17. péntek Paszkál

Az amerikai hatóságok ismerik az isztambuli merénylet kitervelőjét

Az isztambuli merénylet feltételezett kitervelője és irányítója a csecsen Ahmed Csatajev nem ismeretlen az amerikai belbiztonsági és terrorellenes harccal foglalkozó szervek számára - közölte pénteken Michael McCaul republikánus képviselő, a képviselőház belbiztonsági bizottságának vezetője a CNN hírtelevízióban.

"Miközben hollétéről nem tudni, a dzsihadistákhoz fűződő kapcsolatrendszerét jól, részletes adatokkal dokumentáltan nyilvántartjuk" - fogalmazott McCaul. A képviselő szerint Ahmed Csatajev "valószínűleg az első számú ellenség Oroszország észak-kaukázusi régiójában". A texasi politikus beszámolt arról is, hogy az Egyesült Államok információi szerint Csatajev többször is járt Szíriában, és az Iszlám Állam hadműveleteiért felelős vezető egyik legfőbb segítője lett.

McCaul török hírszerzési forrásokra hivatkozva erősítette meg, hogy Csatajev koordinálta az isztambuli három öngyilkos merénylő akcióit. Tavaly az amerikai pénzügyminisztérium felvette a nyilvántartott terroristák listájára Csatajevet is, akiről már akkor jelezték, hogy terrorakciókra készül az Egyesült Államok és Törökország ellen. Amerikai vélemény szerint a csecsen származású terroristának mintegy százharminc dzsihadistából álló csapata van.

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József: százszázalékos biztonság minden intézkedés ellenére sincs

Kis-Benedek József: százszázalékos biztonság minden intézkedés ellenére sincs

A Robert Fico elleni merényletnek hatása lehet az európai parlamenti választási kampányra is, ám a politikusokat a választások előtt nehéz lesz meggyőzni arról, hogy távolságot tartsanak az emberektől – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora.

Hankó Balázs az Arénában: roppant veszélyes az új uniós felsőoktatási javaslat

Az Európai Bizottság továbbra sem válaszol a magyar kormány novemberi levélére – mondta a június végén lejáró Erasmus-megállapodás jövője kapcsán Hankó Balázs az InfoRádió Aréna című műsorában. A Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, innovációért, szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkára beszélt a Pannónia Ösztöndíjprogramról, a felsőoktatási bérek rendezéséről és a felvételizők számának alakulásáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.17. péntek, 18:00
Sándor Ildikó
néprajzkutató, a Hagyományok Háza Közművelődési és tudományos szakcsoport vezetője
Mennyire lehet elhinni, hogy Magyarország fejlettségben leelőzte Szlovákiát?

Mennyire lehet elhinni, hogy Magyarország fejlettségben leelőzte Szlovákiát?

Szlovákia a 2000-es évek növekedési szupersztárja volt Európában, fejlettségben sikerült megelőznie Magyarországot is. A sikersztorit csúfos kudarc követte: az éllovasból 2010-es évek második felére sereghajtó lett, a legfontosabb fejlettségi mutató szerint Szlovákia leszakadóban van az EU-átlaghoz és még a régiónkhoz képest is, mi is ekkor előztük vissza őket. Mindebből arra következtethetnénk, hogy az ország kilátásai rosszak, a valóságban viszont fogalmunk sincs arról, hogy Szlovákia mennyire fejlett: a statisztikai hivatal által közölt adatok ugyanis egész biztosan nem fedik a valóságot. A többi mutató nem támasztja alá a leszakadást, de ez csak sovány vigasz a szlovákok számára, mivel gazdasági fejlődésük megtorpanása minden szemszögből nézve látványos – és a jövő sem túl fényes.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×