Infostart.hu
eur:
359.82
usd:
316.2
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs

A demokraták már kóstolgatják Bush-t

Az amerikai kongresszusban már azelőtt tiltakozás fogadta George Bush elnök iraki rendezési tervét, hogy azt nyilvánosságra hozták volna.

George Bush a jelentések szerint további 9.000 katonát akar Irakba vezényelni az ottani polgárháborús állapot felszámolására. Emellett átszervezte a katonai vezérkart is.

Nancy Pelosi, a Kongresszus új, demokrata elnöke és Harry Reid, a szenátus demokrata vezetője hivatalba lépésük után egy nappal máris nemet mondtak az elnöknek.

George Busnak címzett levelükben azt írták: Amerika már túljutott azon a ponton, hogy további katonákat vezényeljen Irakba, ehelyett fél éven belül meg kell kezdeni a csapatok kivonását.

Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×