Infostart.hu
eur:
385.25
usd:
328.36
bux:
120331.74
2026. január 21. szerda Ágnes

A lengyelek jövőre is maradnak Irakban

Lengyelország 2007 végéig meghosszabbította az Irakban szolgáló lengyel kontingens küldetését. Ha az iraki belbiztonsági helyzet lehetővé teszi, akkor hamarabb is hazavezényelhetik a lengyel haderőt.

Lech Kaczynski lengyel köztársasági elnök ma hagyta jóvá a Jaroslaw Kaczynski vezette kormány erre vonatkozó indítványát.

A döntés értelmében a jelenleg Irakban szolgálatot teljesítő 1200 katona és katonai alkalmazott közül 900-an maradnak a közel-keleti országban, 300-an pedig tartalékosként Lengyelországban állomásoznak majd.

Lengyelország jelenleg egy 2000 főből álló, 12 nemzet katonáit tömörítő egység parancsnoki teendőit látja el Bagdadtól délre. A lengyel katonák küldetése az év végén járt volna le.

"Kötelet Szaddamnak!"

A Novartis/Harris közvélemény-kutatásának eredményei szerint az Egyesült Államokban és az európai országok többségében a megkérdezettek támogatják a szövetséges erők kivonását Irakból.

A felmérésben Szaddám Huszein első fokú halálos ítélete végrehajtására vonatkozó kérdés is szerepelt. Az eredmény szerint az amerikaiak 82 százaléka támogatja a volt iraki elnök kivégzését, és - annak ellenére, hogy az európai országokban nincs halálbüntetés - az európaiak többsége ugyanezen az állásponton van.

Címlapról ajánljuk

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Megjött a sorsdöntő beszéd Trumptól – így reagálnak a devizapiacok!

Megjött a sorsdöntő beszéd Trumptól – így reagálnak a devizapiacok!

Forrongnak a deviza- és kötvénypiacok: a dollár tegnap háromhetes mélypont környékén járt az euróval szemben, ahogy a befektetők reagáltak Donald Trump amerikai elnök bizonytalanságot keltő nyilatkozataira és az európai vezetőkkel való konfliktusra Grönland kapcsán. A jen mögött szintén kedvezőtlen időszak áll, amit elsősorban a japán miniszterelnök – a piac megítélése szerint túlzott – költekezési tervei indokolnak. A mai napon a davosi Világgazdasági Fórumon elhangzó megszólalások mozgathatják az árfolyamokat, a konferencián a tervek szerint fél 3-kor Trump is felszólal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×