Infostart.hu
eur:
363.89
usd:
311.64
bux:
148659.81
2026. augusztus 20. csütörtök István

Revans Nepálban

Nepálban őrizetbe vették a tömegtüntetésekkel megdöntött királyi diktatúra kormányának öt miniszterét.

A titkosszolgálatok és a rendőrség nyolc magas rangú vezetőjét felfüggesztették hivatalából.

Az állami rádió közlése szerint vizsgálat indul ellenük a királyi diktatúra elleni tüntetések részvevőivel szemben alkalmazott rendőri és katonai erőszak miatt.

Az összecsapásokban 17 ember meghalt és több ezren sebesültek meg.

Gianendra király a múlt hónapban mondott le abszolút hatalmáról, és visszaadta az irányítást a parlamentnek.

Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×