Infostart.hu
eur:
384.81
usd:
330.82
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Megkezdődött az Arab Liga csúcstalálkozója

A szudáni fővárosban megkezdődött az Arab Liga 17. csúcstalálkozója. A kartúmi tanácskozásról a tagországok államfőinek csaknem fele, például Egyiptom elnöke és Szaúd-Arábia királya távol maradt.

A 22 államot tömörítő pánarab szervezet a találkozó végén a tervek szerint záróközleményt ad ki, amelyben az arab országok támogatásukról biztosítanák Szudánt.

Kartúmra egyre nagyobb nemzetközi nyomás nehezedik, hogy engedjen be ENSZ-békefenntartókat a humanitárius katasztrófa által sújtott nyugat-szudáni Dárfúr térségébe.

Az afrikai ország eddig elutasította, hogy az Afrikai Unió ott állomásozó békefenntartóinál sokkal nagyobb létszámú ENSZ-alakulat utazzon a régióba.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×