Infostart.hu
eur:
353.68
usd:
309.56
bux:
142235.52
2026. július 6. hétfő Csaba

Különös autók mozgatják most a használtpiacot

Sláger lett itthon használtan is a hibrid autó, megindult az árverseny.

Tavaly megugrott az érdeklődés a hibrid autók iránt.

A Használtautó.hu szerint tavaly és idén szeptember között a hibrid autókkal kapcsolatos telefonos érdeklődések száma közel megduplázódott, 68 ezerről 130 ezerre nőtt - írja a hvg.hu.

A kínálat is próbálja a lépést tartani a kereslettel, az elmúlt évben a hibrid autók hirdetéseinek száma 9800 darabról 15 600-ra emelkedett. Az átlagárak csökkenése szintén hozzájárult a hibridek népszerűségéhez: a tavalyi 10,4 millió forintról 9,6 millió forintra csökkent az ilyen járművek átlagos vételára.

Az árcsökkenés oka az erősödő árverseny, ami különösen vonzóvá teszi a hibrideket a vásárlók számára.

Horváth András, a Használtautó.hu autópiaci szakértője szerint a hibridek növekvő piaci jelenléte részben a gyártók szén-dioxid-kibocsátási törekvéseinek köszönhető. A gazdaságosabb modellek iránti érdeklődés folyamatosan nő, és az egyre alacsonyabb árak miatt a hibrid autók várhatóan még nagyobb szerepet játszanak majd a jövőben az autópiacon.

A lágy hibridek megjelenése is színesíti a piacot, bár ezek nem rendelkeznek teljes hibrid funkciókkal.

Címlapról ajánljuk
Az időskor alkonya – 15-20 ezer hely hiányzik a rendszerből, későn döntenek a családok az otthon mellett

Az időskor alkonya – 15-20 ezer hely hiányzik a rendszerből, későn döntenek a családok az otthon mellett

Az Irmák Nonprofit Kft. és az Europion közös felmérése szerint a magyar idősek többségét a betegségek, a demencia, valamint a pénzügyi gondok foglalkoztatják, ugyanakkor az idősödő lakosság 39 százaléka nem tervez idősek otthonába költözni. Szebenszki Balázs, a 25 éve időselhelyezéssel foglalkozó, több otthont is üzemeltető Irmák Nonprofit Kft. cégvezetője az InfoRádió kérdéseire válaszolt.

Magyar Péter nélkül tart rendkívüli ülést az Országgyűlés, a kormányfő nyaralni is megy

Újabb kétnapos rendkívüli ülést tart hétfőn és kedden a parlament, a képviselők egyebek között az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára létrehozásáról szóló törvény módosításáról is szavaznak majd.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Egyre élénkebb a dél-magyarországi ingatlanpiac

Egyre élénkebb a dél-magyarországi ingatlanpiac

A dél-magyarországi régió ingatlanpiaca új fejlődési szakaszba lépett: a térségben zajló ipari beruházások nyomán szinte minden ingatlanszegmensben élénkül az aktivitás, miközben a legjelentősebb növekedési potenciál az ipari, a logisztikai, valamint a lakó- és szállodafejlesztésekben mutatkozik - közölte a CBRD egy évvel nemzetközi ingatlantanácsadó szegedi irodájának megnyitása után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×