eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Kohászok dolgoznak az újraindított II. számú nagyolvasztóban a Dunaferr Dunai Vasműjében 2023. február 16-án. A Dunaferr felszámolója januárban három hónapos működési szerződést kötött a brit-indiai Liberty Steel acélipari vállalattal, a társaság vizsgálja a vasmű további üzemeltetésének lehetőségét. A kormány februárban arról döntött, hogy hat hónapon keresztül kifizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Újraindult a dunaújvárosi acélmű, de jönnek az átképzőtanfolyamok

A Liberty Dunaújváros, Magyarország legnagyobb acélgyártója újraindította hengerműveit, valamint a horganyzottlemezt előállító galvanizáló sort - közölte a társaság hétfőn.

A tájékoztatás szerint a hengerművek második negyedévi termelési felfutását megelőzően először a speciális vevői igények kielégítésére fókuszálnak.

A közleményben Ajay Aggarwal, a Liberty Steel Group európai elnöke kiemelte, az újraindítás az első lépés a vállalat megújulásában, amely nem csak a cég és alkalmazottai, de egész Dunaújváros számára pozitívum.

A közleményben kifejtették, az újraindítás a Liberty Dunaújváros 100 napos programjának első állomása, amely a kapacitások folyamatosan emelkedő kihasználása mellett a hatékonyabb működéshez igazítja a vállalatot, felkészítve azt a várható piaci fellendülésre.

Az optimalizálási program része az indokolatlan működési költségek csökkentése, így

a vállalat kevesebb külső szolgáltatást vesz igénybe

- írják a közleményben.

Hangsúlyozták, az átszervezési folyamat során a Liberty Dunaújváros megtartja alkalmazottait és a szokásos módon fizeti a béreket. Ezzel párhuzamosan - várhatóan az év első felében - átképző tanfolyamokat indítanak, hogy felkészítsék a dolgozókat a tervezett modern elektromos kemence üzemeltetésére.

A Liberty Dunaújváros a Liberty Steel Group része, amely globálisan integrált acélüzletággal rendelkezik.

A cégcsoport 11 milliárd dollár globális forgalmával több mint 20 millió tonnás teljes hengerlési kapacitással, több mint 200 gyártási helyszínnel rendelkezik világszerte, 13 országban, és mintegy 28 000 embert foglalkoztat.

Az indiai Liberty Steel tavaly augusztusban nyerte meg a felszámolás alatt lévő dunaújvárosi Dunaferr acélgyártáshoz szükséges eszközeit birtokló új cégekre kiírt pályázatot.

A Dunaferr az orosz és ukrán tulajdonosok ellentétei miatt 2022 végére fizetésképtelenné vált, a működés ellehetetlenülését kormányzati beavatkozással sikerült megakadályozni.

Az Európai Unió 2023 októberében jóváhagyta a Dunaferr tulajdonosváltását.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×