eur:
401.69
usd:
370.76
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Gas meter in a residential building, Germany
Nyitókép: wayra/Getty Images

Több mint 30 milliárdot vont ki a kormány a Rezsivédelmi Alapból

A központi költségvetési szervek kompenzációjának terhére történt az átcsoportosítás.

A csütörtökön megjelent Magyar Közlönyben közölt kormányhatározat szerint Orbán Viktor miniszterelnök 32 milliárd forintos egyszeri átcsoportosítást rendelt el a Rezsivédelmi Alapból a központi költségvetési szervek kompenzációjának terhére – írja a Portfolio.

Az említett összeg átcsoportosítását azonnal végre kell hajtani, amiért Varga Mihály pénzügyminiszter felel. A határozatból további részletek nem derültek ki.

A lap közölte:

a 32 milliárd forintot az Energiaügyi Minisztérium kapja meg, ezen belül is „az ipari fogyasztók veszélyhelyzeti rezsitámogatása” központi kezelésű előirányzat.

Az Infostart is beszámolt róla, hogy a Pénzügyminisztérium tájékoztatása szerint a 2023-as év első nyolc hónapjában a rezsivédelmi kiadásokkal összefüggésben 1085,1 milliárd forintot fordított a kormány a távhőszolgáltatók, a lakossági villamosenergia, a földgáz egyetemes szolgáltatás és a készletezés kompenzációjára.

A rendkívüli kiadásokon felül a költségvetés az uniós programok költségeit továbbra is előfinanszírozza. Augusztus végéig az uniós kiadások 1813,8 milliárd forintot tettek ki, de ebből mindössze 1040,9 milliárd forint uniós bevétel érkezett a költségvetésbe.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×