Infostart.hu
eur:
387.09
usd:
333.1
bux:
0
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay

Megjelent a törlesztési moratórium folytatásához szükséges nyilatkozat

Aki nem tölti ki a következő bő egy hónapban, az kiesik a moratóriumból.

Éjszaka megjelent a Magyar Közlönyben az a rendelet, amely meghatározza, hogy pontosan milyen nyilatkozatot kell benyújtani az adósoknak a hitelmoratóriumban maradásukhoz július 31-ig, és hogyan kell erről tájékoztatni őket a bankoknak.

Mint ismert, a kamatstop mellett a hitelek törlesztési moratóriumát is meghosszabbította a kormány 2022. december 31-ig. Amíg azonban a változó kamatozású jelzáloghiteleseknek nem kell tenni semmit ahhoz, hogy ezt igénybe vegyék, addig a még a moratórium alatt maradt adósoknak július végéig kérelmezniük kell ezt.

Ha nem teszik, automatikusan kikerülnek a moratóriumból augusztustól.

Azok kérhetik a bennmaradást, akik a rendelet hatályba lépésének napján, azaz június 17-én a moratóriumban voltak - összegzett a bank360.hu.

A rendelet szerint a hitelezőknek (jellemzően a bankoknak) öt napon belül tájékoztatniuk kell az érintett adósaikat a moratórium új szabályairól.

  • Ha a kérelmezők ezt megkapták, akkor csak ki kell tölteniük a nyilatkozatot és a határidőig vissza kell küldeniük.
  • Ha viszont bármilyen okból nem kapnak értesítést néhány napon belül, akkor érdemes felvenniük a kapcsolatot a bankjukkal.

A hitelt felvevők a Magyar Közlönyben megjelent rendeletben meghatározott formájú és tartalmú kérelmet természetesen ettől függetlenül, önállóan is benyújthatják a hitelezőjüknek, de ebben talán jobb biztosra menni.

Címlapról ajánljuk
Srí Lanka az ott ragadt magyarok költséges csapdájává vált a háború miatt – helyszíni beszámoló

Srí Lanka az ott ragadt magyarok költséges csapdájává vált a háború miatt – helyszíni beszámoló

Srí Lankán is ragadtak magyarok a közel-keleti háború miatt. Erről Smidtné Horváth Zsuzsanna, a Magyarok Srí Lankán utazási iroda vezetője beszélt az InfoRádióban. Elmagyarázta azt is, hogy miért kell(ene) még a drága alternatív járattal utazni hajlandó turistáknak is fél hónapot várniuk.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×