Infostart.hu
eur:
379.38
usd:
319.52
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Budapest, 2019. április 16.MTI/Mohai Balázs
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Varga Mihály szerint súlyosabb lehet a magyar recesszió a várt 3 százaléknál

Valószínűleg jobban fog idén zsugorodni a gazdaság, mint a kormány által korábban előrejelzett mérték.

Április végén ismét megvizsgálja majd a kormány a GDP-vel és a költségvetéssel összefüggő előrejelzéseit, hiszen a korábbi prognózis március végi volt és azt feltételezte, hogy a második negyedévben már kilábalunk a járványból – derül ki a pénzügyminiszter által a Reutersnek elmondottakból, amit a Portfolio idézett.

„Még elemezzük a helyzetet, de a szám valószínűleg gyengébb lesz” – mondta Varga Mihály.

Beszélt arról is, hogy 202 ezer online pénztárgép adatait szemlélve elmondható, hogy

az elmúlt hét napban a kiskereskedelmi forgalom alig 54%-a volt az előző év azonos időszakának,

így valószínűleg az adóbevételek is számottevően alacsonyabbak lesznek idén.

„Ha a gazdaság visszatér május végén vagy júniusban, a recesszió 3% lenne, de látható, hogy ez ennél sokkal lassabban történik majd meg”.

A miniszter elmondta még többek között, hogy a kormány szeretné a költségvetési hiányt a GDP 3%-a alatt tartani, de „nem a világ vége,” ha ennél magasabb lesz a szám.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×