Infostart.hu
eur:
383.03
usd:
327.27
bux:
123716.52
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Pixabay.com

Drasztikus döntés előtt állhat az Opel

Csökkenteni készül néhány üzemében termelését az Opel az Automobilwoche hírportálnak a Mainzer Allgemeine Zeitung értesülésére hivatkozó beszámolója szerint.

A lap belső vállalati forrásokból származó értesülése szerint a nyári szünet után a rüsselsheimi üzemben óránként 55-ről 42-re, az eisenachi üzemben pedig 37-ről 30 autóra csökken a termelés ütemezése. Az Opel lengyelországi gliwicei üzemében a termelést már le is csökkentették óránként 40-ről 25 autóra.

A beszámoló szerint a dolgozók attól tartanak, hogy a termelés huzamos ideig tartó csökkentése visszaveti a kapacitásuk alatt dolgozó Opel üzemek versenyképességét a francia PSA konszernen belül. Carlos Tavares, a PSA vezérigazgatója pedig az üzemek versenyképességétől tette függővé a fejlesztési beruházásokat.

Címlapról ajánljuk

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×