Az Otthontérkép szakértője kiemelte, a legdrágább területek az egyébként is presztízsértékkel bíró zöldövezeti II.., XII., illetve a belvárosi V. kerület és azok, a diákok és a fiatal munkavállalók körében népszerű környékek a XI., III., XIII. és a IX. kerületek, amelyek közel vannak a kultúra, a szórakozás és az oktatási intézményekhez, valamint jó a tömegközlekedésük.
„A legdrágább és legkeresettebb városrészek a frekventált, a luxus, illetve a szórakozási lehetőségekkel, infrastruktúrával jól ellátott városrészek.”
Ditróy Gergely elmondta, a fiatalok, akik nem jutnak viszonylag olcsó kollégiumi férőhelyhez, megpróbálnak, költséghatékonysági szempontok miatt, olyan több, akár 2-3-4 hálószobás lakásokat keresni, hiszen akkor a költségeket tudják osztani.
„Így az egy szobára jutó átlagos költség is alacsonyabb, ha a közös területből viszonylag kevesebb van.”
Az Otthontérkép szakértője hozzátette, a kereslet nagy, a jó minőségű, jó elhelyezkedésű, jó árú ingatlanokra azonnal lecsapnak. Utána következik a rossz helyen lévő, de olcsó, vagy jó helyen van, de drágább, mindenféle egyéb variáció. A nagyon problémás lakásokat nem lehet túlárazottan diákoknak sem kiadni.
„Tény, hogy sokszor lejjebb kell adni az igényekből. A végső árat a bérlő és a tulajdonos egyénileg tudja kialakítani” - tette hozzá Ditróy Gergely.