Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

A Canon veszi meg a Toshiba gyógyászati gyártórészlegét

A Canon Inc. vásárolhatja meg a Toshiba Corp. ernyőképszűrő berendezéseket gyártó érdekeltségét, a Toshiba Medical Systems Corp. vállalatot - számolt be szerdán belső vállalati forrásokra hivatkozva a japán Nikkei gazdasági lap.

A lap értesülése szerint a Canon tette a legmagasabb ajánlatot, 700 milliárd jent (6,2 milliárd dollár) a Toshiba röntgenkészülékeket gyártó részlegére, amelynek megvásárlására még a Fujifilm Holdings Corp., valamint a Konica Minolta Inc. a brit Permira befektetési alappal alkotott konzorciuma is pályázott.

A Toshiba 1,3 milliárd dollár anyagi hátrányt okozó könyvviteli botránya miatt döntött a részleg eladásáról pénzügyi helyzete javítása érdekében.

A Toshiba Medical, a világ második legnagyobb CT gyártója, a 2015 márciusával zárt pénzügyi évben 405,6 milliárd jen értékesítési árbevételre tett szert.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×