Infostart.hu
eur:
362.98
usd:
314.55
bux:
150388.18
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly
Nyitókép: Pixabay

Megvan, mikor és hol szakad le nemsoká a hó - térképek

Bár csütörtökön enyhe az idő, egy hidegfront érkezik, ami a csapadékot több helyen havas esővé, majd hóvá változtatja.

Csütörtökről péntekre virradó éjszaka az Irene ciklon hidegfrontja vonul át felettünk, mögötte pedig jelentősen hidegebb levegő árasztja el a Kárpát-medencét, így több fokkal visszaesik a hőmérséklet. Ez a hőmérséklet-csökkenés az ország csütörtökön hidegebb északi felén nem lesz annyira jelentős, de a ma délben mért értékekhez képest péntek délben délen 10-16, sőt helyenként akár 17, 18 fokkal is visszaeshet a hőmérséklet - figyelmeztet a HungaroMet.

A hidegfront érkezése előtt átmenetileg megszűnik éjjel a csapadék, de hajnaltól több helyen valószínű - jellemzően kisebb mennyiségben - havas eső, majd egyre inkább havazás.

Íme, a péntek hajnalra, délelőttre és délutánra vonatkozó jelenlegi előrejelzés:

A 2 cm feletti hóvastagság valószínűségét bemutató ábrán látható, hogy néhány centis hórétegre péntek délután, este kiemelten a Bakonyban, a Dunántúl délnyugati és déli részein, egy középső, Duna-menti összeáramlási vonal mentén, és a keleti határ közelében van esély. Itt helyenként akár 2-5 cm-nyi hó is összegyűlhet, de lokálisan (értsd kevés helyen) 5 cm-nél is több eshet.

Az előrejelzéssel kapcsolatban mindazonáltal a HungaroMet figyelmeztette a lakosságot, hogy a mai egynapos jelentős felmelegedés - kiemelten a talajok átmelegedése miatt - a pénteki hómennyiség előrejelzése az átlagosnál is nagyobb bizonytalansággal terhelt.

Címlapról ajánljuk
Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató
percről percre

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzete kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartja heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Tartson velünk percről percre!
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
Magyar Péter: a helyzet egyszerre energiabiztonsági, gazdasági és költségvetési válság

Magyar Péter: a helyzet egyszerre energiabiztonsági, gazdasági és költségvetési válság

Magyar Péter miniszterelnök adott tájékoztatást a csütörtök délutáni kormányszóvivői eseményen, ahol a legfontosabb téma a Paksi Atomerőmű körül kialakult alacsony Duna-vízszintből fakadó probléma kezelése volt. A további kormánydöntésekről külön nyilvános eseményt terveznek. A beruházást kiemeltté nyilvánította a kormány, holnap reggelre mindkét bárkát a helyére rögzítik és szükség esetén elindul a folyamatos süllyesztés. A sajtótájékoztatón elhangzott: a fenékküszöb létrehozásával a cél, hogy a Duna vízszintjét legalább 50 centiméterrel megemeljék, ezzel sikerülhet elérni, hogy a Paksi Atomerőmű minden blokkja újrainduljon. Ez egy állandó (fenékküszöb) és egy rásegítő megoldás (bárkasüllyesztés) a havariahelyzetre - ismertette Magyar Péter. A Portfolio a helyszínről élőben tudósít.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×