Infostart.hu
eur:
385.74
usd:
328.79
bux:
109761.83
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Nyitókép: Pixabay

Szervusz, nyár - üzenik a meteorológusok

Kánikula várható a jövő héten, de előbb még jön ez-az.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán Facebook-oldalán három - Budapestre, Nyíregyházára és Győrre vonatkozó - valószínűségi előrejelzést is megosztott.Ezeken jól látható, hogy vasárnap egy hidegfront éri el az országot, mögötte átmenetileg pár fokkal visszaesik a hőmérséklet.

A front elvonulását követően viszont - a jelenlegi számítások szerint - a jövő hét elejétől erősödik a nappali felmelegedés, és a hét második felében az ország nagy részén már 30 Celsius-fok felett alakul a hőmérséklet.

A jövő héten legfeljebb néhol alakulhat ki zápor, zivatar - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Otthon Start: ezrével épülnek az új lakások, térképen mutatjuk a kiemelt beruházásokat

Otthon Start: ezrével épülnek az új lakások, térképen mutatjuk a kiemelt beruházásokat

Térképre tettük az eddigi 12 otthon startos állami kiemelést kapott ingatlant Budapesten és országszerte. Időközben két újabb projekt kiemelését bocsátották társadalmi egyeztetésre, amivel közel 13 ezerre bővül az Otthon Start Program keretében hamarosan megépülő, másfél millió forintos négyzetméterár alatti értékesítendő új lakások száma. Azt is megnéztük, melyik beruházásnál mit lehet tudni a beépítettségről, a benapozottságról vagy éppen a lehetséges magasságról, hiszen sok kritika éri az élhetőség szempontjából ezeket a megépülő otthonokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×