Infostart.hu
eur:
388.9
usd:
335.74
bux:
0
2026. március 24. kedd Gábor, Karina

Új gyanúsított a két éve eltűnt kislány ügyében?

Új gyanúsított után nyomoznak Madeleine McCann két évvel ezelőtti eltűnése ügyében.

Egy titokzatos férfi gyanúsan viselkedett a brit kislány eltűnése előtti napokban. Több szemtanú látta, amint a McCann-család apartmanja közelében álldogál a portugáliai Praia da Luzban.

A férfi szerepét egy brit televíziós műsorban boncolgatják majd. A Channel 4 csatorna egyik munkatársa szerint a lehetséges elkövetőről a rendőrségi iratokban is vannak információk, de a portugál hatóságok nem foglalkoztak ezzel a szállal, noha több szemtanú is beszélt a férfiról.

A McCann-házaspár május elején Oprah Winfrey talkshow-jában fog szerepelni, és egy képet is bemutatnak, hogyan nézhet ki most Madeleine.

A gyermeknek 2007. május 3-án veszett nyoma a dél-portugáliai Praia da Luz üdülőközpontjában. A kislány akkor tűnt el, amikor a szállodai szobában aludt - két kisebb testvérével -, miközben a szülők az épülettől nem messze, baráti társasággal vacsoráztak.

Az esetet szinte példátlan nemzetközi figyelem kísérte, különösen az után, hogy a portugál rendőrség a kislány orvos szüleit, Gerry és Kate McCannt nyilvánította gyanúsítottá az ügyben.

A gyanúsítást ugyan tavaly júliusban - érdemi bizonyítékok hiányában - visszavonták, a gyermeknek azonban azóta sem lelik a nyomát.

Címlapról ajánljuk
Oeco-index: Magyarország több régiós versenytársat megelőzve továbbra is a fejlett országok között van

Oeco-index: Magyarország több régiós versenytársat megelőzve továbbra is a fejlett országok között van

Gazdasági szempontból hazánknak van még fejlődési tere, de Kelet- és Közép-Európában Magyarország megelőzi például Romániát, Lengyelországot, Horvátországot, Görögországot, Törökországot, Lettországot és Szlovákiát is az adatok alapján – mondta az InfoRádióban Pásztor Szabolcs. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója kiemelte: ha egy kiemelt kereskedelmi partner rosszul teljesít, azt megérzi a magyar export is.

Orbán Viktor: most biztonságra és tapasztalatra van szükség

Gyűlöletre, dühre nem lehet sem jövőt, sem hazát építeni – mondta a miniszterelnök országjárásának hétfői esti állomásán Kecskeméten. „Aközött kell választanunk, hogy ki alakítson kormányt: én vagy Zelenszkij” – fogalmazott Orbán Viktor.
Lehallgatási botrány: Panyi Szabolcs elismerte, ő hallható a hangfelvételen – itt van az összes részlet
A Washington Post cikkéből kiindult botrány ma ott tart, hogy Szijjártó Péter közölte: ukrán érdekek miatt hallgatták le, Orbán Viktor miniszterelnök pedig vizsgálatot indított a külügyminiszter lehallgatása ügyében. A Mandiner cikke szerint komoly titkosszolgálati akció zajlik Magyarország külügyminisztere, Szijjártó Péter ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×