Infostart.hu
eur:
378.84
usd:
317.97
bux:
129200.08
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Portik Tamást elvezetik az ellene a Tanyi-Lakatos-ügyben emberölés bűntettének kísérlete miatt indult büntetőügy előkészítő ülése után a Fővárosi Törvényszék folyosóján 2019. november 27-én. Portik Tamás nem ismerte el felelősségét az 1996-ban, az ügetőn történt emberölési kísérletben; a férfi az ügyészség szerint megbízást adott a gyilkosságra.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Portik Tamás újabb jogi trükköt vetett be a Fenyő-gyilkosság ügyében

Portik Tamás elküldte az alig három hónapja kirendelt ügyvédjét. A leendő védőt is megnevezte, ezzel a lépéssel akár hosszú hónapokkal késleltetheti a büntetőpert.

Nem tudtak érdemi tárgyalást tartani csütörtökön a Fővárosi Törvényszéken a Fenyő-gyilkosság miatt zajló büntetőperben. A tárgyalás kezdetén a Kozma utcai börtönből kapcsolt Portik Tamás másodrendű vádlott arról tájékoztatott, hogy a kirendelt védőjével, dr. Icsu Róberttel megszüntette a kapcsolatot, mert kibékíthetetlen ellentét alakult ki közöttük - írja a Magyar Nemzet.

Portik Tamás bejelentette, hogy a továbbiakban dr.Vincze Tamás látja el felkért ügyvédként a védelmét.

Portik Tamásnak ő a negyedik védője, valamennyi korábbi ügyvédjével megromlott a kapcsolata.

A lap jogászokra hivatkozva azt írja:

az újabb és újabb ügyvédváltások egyértelműen időhúzásnak tudhatók be.

A legújabb ügyvéd több hónapos felkészülési időt kérhet, hogy meg tudja ismerni a nyomozati és a negyedik éve tartó tárgyalási anyagokat.

Címlapról ajánljuk

„Össztűz” – Robert Fico nem akármivel fenyegeti Brüsszelt

Az elektromos energia árának csökkentését tartja az egyik legfontosabb európai uniós feladatnak Ausztria, Szlovákia és Csehország miniszterelnöke. A három ország kormányfője a slavkovi formátum találkozóján közös nyilatkozatot fogadott el, amelyben rögzítették álláspontjukat a csütörtöki, február 12-i rendkívüli uniós csúcs előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Új szereplő a magyar oktatásban: nemzetközi díjnyertes programokkal érkezik a magyar szolgáltató

Új szereplő a magyar oktatásban: nemzetközi díjnyertes programokkal érkezik a magyar szolgáltató

A digitalizáció, a robotika és a mesterséges intelligencia egyre gyorsabban alakítja át a munka világát, és folyamatosan új tudást követel a munkavállalóktól. A munkaerőhiány miatt egyre több vállalat szembesül a kihívással, hogy a folyamatos működés biztosítása érdekében képzéssel is tennie kell azért, hogy megfelelő minőségű emberek álljanak rendelkezésére. Erre a kihívásra reagálva hajtott végre újabb stratégiai akvizíciókat a Prohuman Csoport: a piacvezető HR-szolgáltató két hazai és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával hozza létre új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágát, Prohuman Learning Solutions néven.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×