Infostart.hu
eur:
361.54
usd:
308.9
bux:
135935.1
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi
Rendőrök helyszínelnek a XIV. kerületi Szentmihályi út és Nyírpalota út kereszteződésénél 2019. február 15-én, miután a helyszínen elfogták azt a férfit, aki az ítélethirdetést követően megszökött a Fővárosi Törvényszék egyik tárgyalóterméből.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Meg akart halni a túszejtő rab

Megszólalt a bíróságról fegyverrel elszökött rab édesanyja.

A Blikknek Sz. Károly édesanyja azt mondta, fiával kamaszként nem volt gond, később azonban rossz társaságba keveredett, és "szinte rohamléptekben haladt a veszte felé". Amikor az első ügye után kiszabadult, azt mondta az anyjának, hogy hiányzik neki a börtön. Ekkor egy emberölési kísérlet miatt került rács mögé a most 35 éves férfi.

2017-ben kirabolt egy kőbányai bankfiókot, ám menekülés közben elütötte egy autó. Tettéért kilenc év börtönt kapott, ám közben rongálás és garázdaság miatt is eljárás indult ellene: ennek az ügynek a tárgyalása zajlott február 15-én a Fővárosi Törvényszéken. Az ítélethirdetést követően Sz. rátámadt a büntetés-végrehajtás őrére, megszerezte annak fegyverét, és ámokfutéásba kezdett, amelynek a végén megsebesítették az őt nagy erőkkel üldöző rendőrök.

A szökésről az édesanyát a rokonok értesítettek. "Nekem meggyőződésem, hogy a fiam meg akart halni, azért követte el ezt az őrültséget. Attól félek, nem érem már meg az ő szabadulását!" - mondta a nő, aki egyelőre nem tudta meglátogatni a fiát.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Gondterhes geopolitikai helyzetben is erősödést produkál a forint

Gondterhes geopolitikai helyzetben is erősödést produkál a forint

Továbbra is vezető tényezőnek számít a nemzetközi devizapiacokon a Hormuzi-szoros blokádja és az iráni háborús feszültségekkel kapcsolatos fejlemények jelentőst hatást gyakorolnak a piacok hangulatára, azonban a forint még ebben a környezetben is jól tartja magát. A reggeli 365 körüli euróval szembeni stagnáláshoz képest a magyar forint fokozatos erősödésben van és mostanra 3 egységet is javított, miközben a dollárral szemben 310 alá is benézett a kurzus. A tendencia különösen meglepő ha figyelembe vesszük, hogy Magyarország leendő miniszterelnöke, Magyar Péter a reggeli órákban arról beszélt, hogy még a leköszönő kormány belső mérései szerint is 6,8 százalékos államháztartási hiány várható év végére, a hivatalos 3,9 százalékos várakozás helyett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×