Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta

Dermesztő kilátások

Viharos szél, hófúvás, mínusz 20 fok.

Északnyugaton, késő éjszaka északkeleten is megnövekszik a felhőzet. Nyugat-Magyarországon lesz zártabb a felhőtakaró, amely vasárnap napközben fokozatosan csökken. Ezzel együtt kelet felől tovább növekszik a felhőzet, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lesz a legkevesebb, Közép-Magyarországon a legtöbb napsütés.

Az éjszaka második felétől vasárnap a déli órákig a Nyugat-Dunántúlon elszórtan valószínű havazás, emellett még holnap napközben a Tiszántúlon lehet egy-egy helyen kevés hó.

Az északi szelet az Alpokalján, a Bakonyban, a Balaton körül és a Zemplén térségében viharos lökések kísérik. Éjszakára, vasárnap nappalra átmenetileg hosszabb időre mérséklődik a szél, de erős lökések a Tiszántúlon ekkor is előfordulhatnak. Az Észak-Alföldön hófúvás is várható.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -14, -21, a Nyugat-Dunántúlon -9, -11 fok között alakul. Az Alföld középső részén és az Északi-középhegység völgyeiben -21, -25 fok is előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap -3, -10 fok között valószínű, nyugaton várható a magasabb, északkeleten az alacsonyabb érték.

Címlapról ajánljuk
A franciák nagy nehezen lebirkózták Paraguayt, és a legjobb 8 közé jutottak a labdarúgó-világbajnokságon

A franciák nagy nehezen lebirkózták Paraguayt, és a legjobb 8 közé jutottak a labdarúgó-világbajnokságon

A németeket tizenegyesekkel kiejtő Paraguay remekül védekezett a francia szupersztárok ellen is, akik csak Mbappé 70. percben lőtt büntetőjével tudták feltörni a védelmet, ezzel 1-0-ra győztek a labdarúgó-vb nyolcaddöntőjében. Mbappé ezzel utolérte Messit és hétgólos, a franciák a Kanadát 3-0-ra legyőző Marokkóval játszanak a négy közé jutásért.

Várhatóan még nyáron új államfőt választ az Országgyűlés: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Magyar Péter miniszterelnök videón és 12 pontban tette közzé a módosítások részleteit. Kevesebb sarkalatos törvény lesz, az országgyűlési képviselők mandátumát három ciklusra (12 évre) korlátozzák. A mai képviselők mandátumát ez nem érinti, de a következő választásoktól alkalmazandó lesz. Mennek a vármegyék és a főispánok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Tisza-kormány: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit

Szombaton sincs megállás a belpolitikában: az egyetemi kuratóriumi pályázatok kiírása mellett továbbra is az uniós források és a költségvetés helyzete áll a fókuszban. Emellett napvilágot látott a kormány átfogó energiatörvény-tervezete, amely a dinamikus tarifák bevezetésével és komoly bürokráciacsökkentéssel reformálná meg a hazai árampiacot. Ezzel párhuzamosan az energiahatékonysági szabályok is szigorodnak, így az állami szervek az uniós értékhatár felett már csak közel nulla energiaigényű épületeket vásárolhatnak vagy bérelhetnek. A nap egyik legfontosabb politikai fejleményeként Magyar Péter fog beszélni arról, hogy a kormány benyújtja az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek részleteit délután 16 órakor ismerteti egy rendkívüli bejelentésben. Szombati híreink a kormányzati munkáról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×