Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Nem volt cinkosa az amstetteni rémnek

Josef Fritzl, aki 24 évig tartotta fogva lányát az otthonukban kialakított cellában, egyedül követte el rémtetteit - állítja az osztrák rendőrség.

Gerhard Sedlacek osztrák ügyész kijelentette: Josef Fritzlnek nem volt tettestársa, vagyis teljesen egyedül követte el lányával szemben a szörnyűségeket.

A most 73 éves férfi 24 évvel ezelőtt a háza pincéjében kialakított cellához csalta lányát, akit bezárt, és fogva tartott. A több mint 2 évtized alatt számtalanszor megerőszakolta lányát, akitől 7 gyereke születetett.

A borzalmas rémtett napvilágra kerülése óta a nyomozók állítják: nem utal jel arra, hogy bárki is segített volna Fritzlnek. Ennek ellenére sokan úgy vélik, hogy a férfi tettestárs nélkül nem tudta ilyen hosszú időn keresztül bezárva tartani lányát.

Az ügyész elmondta: törvényszéki szakértők még mindig vizsgálják a föld alatti ablaktalan rejtekhelyet, ahol Elisabeth Fritzl és 3 gyereke élt hosszú éveken át.

Nemrég kiderült, hogy Fritzl összesen 8 ajtóval zárta el lányát a külvilágtól. Hármat elektronikus kód nyitott, az egyik pedig több fél tonnát nyomott - többek között ezért is következtettek arra, hogy a nehéz szerkezetet nem tudta egyedül mozgatni. Pedig Fritzl bevallotta: nem volt külső segítsége.

A nyomozók elmondták azt is, hogy a szexőrült férfi arra kényszerítette fogvatartottai, hogy újabb helyiségek építésével segítsenek kibővíteni a cellát, amelyben raboskodtak.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×