Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál

Egymás után fulladtak a vízbe a gyermeküket mentő szülők

Négy brit szülő halt meg a napokban Portugáliában, miközben gyermeküket keresték az óceánban. A családok annak ellenére fürdőztek a strandon, hogy az a turistaszezon vége óta le van zárva a látogatók elől.

Egy házaspár két gyermekük után ugrottak a vízbe, akik egy német gyerekkel játszottak az óceánban. Az eset a portugál partoknál, Európa legnyugatibb pontján történt, mindössze 30 kilométerre attól a helytől, ahol májusban eltűnt egy másik brit kislány, Madeleine McCann.

A gyermekek segítségért kiáltottak, a szülők pedig azonnal a vízbe vetették magukat, ám ekkor túl nagy hullámok érkeztek a parthoz.

Később a család egy barátja is a vízbe ugrott, hogy segítsen a bajbajutott szülőknek, akiket elvitt egy áramlat, de mindhármukat elsodorta a víz. A mentők már csak a holttestüket emelték ki.

A német kisgyermeket kimentette az édesapja, az eredetileg bajba jutott 9 éves kisfiút és 11 éves nővérét pedig két másik ember hozta ki a partra. A német édesapa azonban amint elérte a partot a fiával, szívrohamot kapott, és meghalt. A gyermekek mindannyian túlélték az incidenst, de kórházi ápolásra szorulnak.

A brit szülők egy kisebb társaságban fürdőztek a parton. Összesen öt, 6 és 12 év közötti gyermek volt velük.

A helyi hatóságok elmondták, hogy a strandon már nem lett volna szabad fürdőzni, hiszen azt a turistaszezon végével lezárták. Szeptember 3. óta életmentők sem dolgoztak a parton.

Címlapról ajánljuk
NAT, tanfelügyelők, tankönyvek, munkáltatói jogok – mit kérnek a pedagógusok az új kormánytól? Itt a részletes lista

NAT, tanfelügyelők, tankönyvek, munkáltatói jogok – mit kérnek a pedagógusok az új kormánytól? Itt a részletes lista

Várja a minél előbbi szakmai egyeztetés megkezdését a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az oktatásban és a társterületeken felelős kormánytagokkal – fogalmazták meg a szervezet tagjai 44. kongresszusuk zárónyilatkozatában.

A brit sajtó már Robbie Keane helyzetét tárgyalja a Fradi-ezüst után

A brit sajtóhoz is eljutott a Fradi bukásának a híre. Ezzel együtt a The Sun szerint az ír szakember a csak ezüst ellenére is eséllyel pályázik a nyártól a skót bajnokká avanzsált Celtic kispadjára. Robbie Keane a szombati meccs után azt nyilatkozta: jól érzi magát itt, Ferencvárosban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Magyar Péter miniszterelnök bejelentette: Orbán Viktor nem kapja meg a jelenlegi szabályok szerint neki járó 38,8 millió forintos végkielégítést. Eközben Magyar Péter felmentette a helyettes államtitkári pozíciójából Havasi Bertalant, aki közölte, hogy nem mond le a végkielégítéséről, és bíróságon is kész érvényesíteni a jogait. Havasi azt állítja, esetében nem több tízmilliós összegről, hanem hathavi fizetésről van szó, amelyet az utolsó fillérig követelni fog. Magyar Péter közben luxusberuházásokra hivatkozva követeli a Kúria elnökének távozását - Varga Zs. András korábban visszautasította a vádakat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×