Infostart.hu
eur:
386.28
usd:
328.49
bux:
110953.4
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Man laying the laminate flooring in his new home alone.
Nyitókép: Daniel Balakov/Getty Images

Minden elölről kezdeni - 106 településen alakítanak ki szociális bérlakásokat

Százhat kistelepülésen alakítanak ki szociális bérlakásokat a Felzárkózó települések programban részt vevő civil szervezetek. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat (MMSZ) koordinálásával, európai uniós támogatásból megvalósuló program során jellemzően használt ingatlanokat újítanak fel, a bérlőket pedig nyílt pályázat során választják ki - közölte az MMSZ.

A Máltai Szeretetszolgálat tájékoztatása szerint az elmúlt hónapokban 127 bérlakás készült el, további 122 ingatlanban kivitelezési munkálatok zajlanak. Az eddig lezárult pályázatok után 70 épületbe összesen 258 lakó költözött be.

A Felzárkózó települések programban kialakított szociális bérlakások elsősorban a rossz körülmények között élő családok számára kínálnak lehetőséget, hogy magasabb komfortfokozatú épületekbe költözhessenek. Az átalakítás során korszerűsítik a házak nyílászáróit, az épületek hőszigetelést kapnak, modern fürdőt és konyhát alakítanak ki bennük, és újra cserélik az elektromos vezetékeket is. A bérlakásokat előrefizetős árammérőkkel szerelik fel, a lakók csak a kifizetett energiát tudják felhasználni, így nem halmozhatnak fel tartozást - írták.

A bérlők a településeken meghirdetett nyílt pályázaton juthatnak hozzá a lakásokhoz, a pályázás és a lakásbérlés feltétele a rendszeres, munkából származó jövedelem, a bérleti díj és a rezsi fizetése határidőre és a környezet rendben tartása.

Amennyiben minden feltétel teljesül, a családok öt évig maradhatnak az ingatlanban. Ez idő alatt felkészülhetnek arra, hogy megerősödve megtehessék a következő lépést, és önálló albérletbe vagy saját ingatlanba költözzenek, a szociális bérlakásra pedig új pályázatot írnak ki, hogy más családok is lehetőséget kapjanak.

Az együttműködő családokat a Felzárkózó települések program munkatársai számos módon segítik, hogy magasabb jövedelmet jelentő munkát vállalhassanak, képzéseken vehessenek részt vagy háztáji gazdaságban növényeket termeljenek - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Eljött a fogyókúrás csodaszerek forradalma – Feltámadhat a szétvert részvény?

Eljött a fogyókúrás csodaszerek forradalma – Feltámadhat a szétvert részvény?

Korunk népbetegsége az elhízás, ami nem csak esztétikai kérdés, de bizonyíthatóan összefüggést mutat a rettegett betegségekkel, számszerűsíthetően megrövidíti az életet. Az Egészségügyi Világszervezet krónikus betegséggé nyilvánította az elhízást, viszont pozitív fejlemény, hogy a legújabb generációs fogyasztó gyógyszerekkel gyakorlatilag kezelhetővé vált. A készítményeknek óriási a piaca, ami jelentős bevétellel és nyereséggel kecsegtet, nem csoda, hogy a legnagyobb gyógyszergyártók kiemelten foglalkoznak a területtel. Egy ideig úgy tűnt, hogy a dán Novo Nordisk lesz a befutó, de amilyen gyorsan felkapták a befektetők a sztorit, olyan gyorsan el is engedték, és idén annak is tanúi lehettünk, hogy milyen az, amikor egyetlen cég egy egész ország GDP-jét megmozgatja. De az év végén jött egy pozitív, szinte forradalmi hír, ami akár fordulatot is hozhat a földbe döngölt részvénynek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×