Infostart.hu
eur:
377.98
usd:
317.81
bux:
129949.72
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: forrás: MKIF Zrt.

Már zajlik a próbacölöpözés az M1-es autópálya bővítéséhez - képgaléria

Az MKIF Zrt. összesen 80 kilométeren bővíti hatsávosra az autópályát, ennek előkészítéseként zajlanak a munkálatok.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) történelmi léptékű fejlesztést végez az M1-es autópályán. Németh Tamás vezérigazgató akkor kiemelte, hogy az előkészítő munkálatok már idén ősszel elkezdődnek, hogy jövő szeptemberre minden készen álljon a tényleges bővítés megkezdéséhez.

A projekt keretében az M0-tól Győr irányába 80 kilométeren bővül 2x3 sávosra az autópálya 2029-re. Emellett mindkét oldalon egy-egy intelligens leállósáv (ITS) is létesül, amelyet a forgalmi helyzettől függően, balesetek, csúcsforgalom vagy útmunkák esetén nyitnak majd meg.

A magyarepitok.hu észrevette, hogy az MKIF Zrt. oldalán bejelentették: elkezdődtek az előkészítő munkálatok a bővítéshez. Az autópálya-kezelő vállalat jó néhány helyszíni fotózást is közölt megelőző lépésekről, és a jövőben is beszámoljak majd a fejleményekről.

A képekhez mellékelt összefoglalóban az MKIF zrt. azt írja, a pálya közelében számos helyen úgynevezett próbacölöpözés kezdődött meg. Erre azért van szükség, mert a bővítés miatt a hidakat, felüljárókat át- vagy teljesen újra kell építeni és ennek előkészítéseként ellenőrizni kell a talaj teherbírását az adott területeken. Ez a művelet forgalomkorlátozással egyelőre nem járnak - teszik hozzá.

A vállalat azt is megerősítette, hogy az M1-es autópálya bővítésének tényleges munkálatai legkésőbb 2025. szeptember 1-én kezdődnek el. Négy év leforgása alatt az M0-s autóúttól a Concó pihenőig mintegy 80 km-en bővül majd a sztráda 2x3 sávra, plusz az intelligens technikai sávra.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: újra történelmet írt Japán első női kormányfője, szüksége is van a szupererős többségre

Szakértő: újra történelmet írt Japán első női kormányfője, szüksége is van a szupererős többségre

Takaicsi Szanae miniszterelnök, aki októberben lett kormányfő, jó ütemérzékkel írta ki mostanra az előrehozott voksolást. Azért volt rá szükség, hogy többséget kapjon az alsóházban, mert fontos fiskális, gazdaságpolitikai döntéseket akar keresztülvinni, és fontos biztonságpolitikai döntések előtt áll – mondta az InfoRádióban Hidasi Judit japanológus.

Orbán Balázs: döntés született Ukrajna csatalakozásáról Magyarország feje fölött

Orbán Balázs szerint Ukrajna EU-csatlakozásáról Magyarország megkérdezése nélkül született döntés, amely súlyos gazdasági és biztonsági következményekkel járna az ország számára. A miniszterelnök politikai igazgatója elutasítja a Zelenszkij-tervet, és azt állítja, Brüsszel és Kijev kormányváltást akar Magyarországon, hogy Ukrajna EU-csatlakozását ne akadályozza a magyar vezetés.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Délutáni adatokra figyelnek a piacok - Mi történik a tőzsdéken?

Délutáni adatokra figyelnek a piacok - Mi történik a tőzsdéken?

Emelkedéssel zárták a hétfői kereskedést az irányadó amerikai indexek, a Dow napközben még történelmi csúcson is járt, ma reggel viszont inkább iránykeresés jellemzi a piacokat. A japán tőzsde nagy pluszban van a hétvégi japán választok eredménye után, az európai indexek pedig iránykeresésben vannak a nyitást követő percekben. Makrofronton ma főként az Egyesült Államokból érkező adatokra figyelnek a befektetők délután. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×