Infostart.hu
eur:
385.34
usd:
332.03
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Hordágyak a kijevi Ohmatdit gyermekklinika udvarán 2024. július 9-én, egy nappal azt követően, hogy rakétatalálat érte a kórházat. A légicsapásban legkevesebb két ember, köztük egy orvos életét vesztette, és 32 ember megsebesült, köztük nyolc gyerek. Az épület súlyos károkat szenvedett.
Nyitókép: Hordágyak a kijevi Ohmatdit gyermekklinika udvarán 2024. július 9-én, egy nappal azt követően, hogy rakétatalálat érte a kórházat. MTI/AP/Anton Stuka

Toroczkai Lászkó kritizálja Magyar Péter ukrajnai útját

Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke számonkérte Magyar Pétert, a Tisza Párt alelnökét ukrajnai útja miatt pénteken a közösségi oldalán.

A pártelnök szerint a politikus a kijevi gyermekkórházat ért támadás gyermekáldozatait arra használta fel, hogy vezekeljen az ukrajnai háborúval kapcsolatos korábbi mondataiért, és „mutassa a globalista főnökeinek tetsző új irányt”.

„Őszintébb lett volna, ha Magyar Péter elmondja, hogy azért kellett Kijevbe zarándokolnia, mert a főnökei – például az Európai Néppártban – ezt elvárják tőle” – jelentette ki Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke pénteki X-bejegyzésében, amelyet az Index idéz.

A Tisza Párt alelnöke szerdán indult útnak Ukrajnába, előtte keddi Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy apaként nem tehet mást, ugyanis a hétfői „szörnyű orosz rakétatámadás a kijevi gyermekkórház ellen mindenkit megdöbbentett”. „Nincs háborúzó gyerek. Ők nem tehetnek semmiről. Még esélyük sem volt az életre” – fogalmazott posztjában Magyar Péter.

„Mi, magyarok, jobb- és baloldaliak közösen utasítjuk el az erőszakot és háborút. Szolidárisak vagyunk, a gyermekek egészsége és a biztonsága a legfontosabb számunkra. Ezért rendkívüli humanitárius akciót szervezünk” – tette hozzá.

Toroczkai László pénteki posztjában reagált a kijevi „zarándoklatra”, azt írta, undorítónak tartja, hogy Magyar Péter „az érzelmek felkorbácsolására kiválóan alkalmas gyermekáldozatokat használta fel arra, hogy az ukrajnai háborúval kapcsolatos korábbi mondataiért vezekeljen, és mutassa a globalista főnökeinek tetsző új irányt”, és arra terelje a magyarokat. Kijelentette, hogy „egyetlen meggyilkolt gyermek is sok”.

Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkednek az amerikai tőzsdék, szárnyalnak a befektetési bankok

Emelkednek az amerikai tőzsdék, szárnyalnak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai tőzsdék is. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×