eur:
407.55
usd:
357.73
bux:
0
2025. április 20. vasárnap Tivadar
Érdeklődők a Magyar Telekom T-Pont üzletében, a budapesti Mammut bevásárlóközpontban.
Nyitókép: MTI Fotó: Mohai Balázs

Mégsem marad a négynapos munkahét a Telekomnál

Habár a tesztüzem résztvevői szerették a rövidebb munkahetet, a vállalat úgy ítélte meg, hogy nem elég hatékony.

A 2022 nyara óta működő tesztprogramban arra jutottak, hogy "a négynapos modell nem alkalmazható egységesen minden munkatársra", és "többségük munkája jellege vagy élethelyzete miatt nem tudott ebben a modellben kellő hatékonysággal dolgozni" - írja a cég bejelentése alapján a HVG.

A vállalat közleményében azt is hozzáteszi, hogy "a vegyes munkarenddel működő csapatok összehangolása hosszú távon szintén kihívásokat jelentett", így a projekt február 29-én véget ér.

Pedig korábban azzal büszkélkedett a Telekom, hogy népszerű az ötlet a tesztelők között - írja a lap. Hónapokkal azután, hogy elindították a projektet, arról írtak, hogy a három egybefüggő szabadnap kiegyensúlyozottabbá teszi a dolgozóikat, és utána nagyobb hatékonysággal tudnak teljesíteni a munkahelyükön.

Sőt, néhány további hónappal később arról is beszámoltak, hogy a program résztvevőinek "92 százaléka érezte úgy, hogy a munkája mellett elegendő ideje jut a magánéletre, és a próbaidőszak végén 90 százalék válaszolta azt, hogy szívesen folytatná a 4 napos munkahétben való munkát" - emlékeztet a lap.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
A fényszennyezés  hatása súlyosabb, mint gondolnánk

A fényszennyezés hatása súlyosabb, mint gondolnánk

A világítás korszerű formáinak elterjedése a modern világ egyik legnagyobb vívmánya, ugyanakkor egyre súlyosabb környezeti és egészségügyi problémák forrása is. A fényszennyezés – vagyis az éjszakai égbolt természetellenes kivilágítása – mára globális jelenséggé vált, amely nemcsak az égbolt látványát homályosítja el, hanem ökológiai rendszerek működését is megzavarja. Az állatvilág és az emberi szervezet egyaránt érzékenyen reagál a természetes fényviszonyok megváltozására. A tudományos kutatások és szakpolitikai kezdeményezések egyre inkább felismerik a probléma jelentőségét. Cikkünkben áttekintjük, milyen hatásai vannak a fényszennyezésnek, és milyen szabályozások, kezdeményezések alakultak ki annak mérsékléséért.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 20. 06:46
×
×
×
×