Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Back view of a female teacher teaching large group of elementary students in the classroom.
Nyitókép: skynesher/Getty Images

Kiderült, hány tanárnak lett elege a tanításból

A budapesti tankerületből viszonylag sokan távoztak.

A Népszava összesen 60 tankerületből kérte ki az adatokat, amiből végül 56-tól kaptak választ. Ebből derült ki, hogy június 1 óta összesen 455 pedagógus szüntette meg közalkalmazotti jogviszonyát lemondással vagy közös megegyezéssel az állami iskolákban.

A legnagyobb számban a budapesti tankerületekben adták be a felmondásukat:

  • a Közép-Pesti Tankerületi Központban 40,
  • az Észak-Pesti Tankerületi Központban 28,
  • a Dél-Budai Tankerületi Központban 19,
  • a Közép-Budai Tankerületi Központban 17

pedagógus szüntette meg a közalkalmazotti jogviszonyát június első napja és július 20. között.

Az 56 kerületben ezzel párhuzamosan 1776-an létesítettek új közalkalmazotti jogviszonyt. Azonban Totyik Tamás a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint nem szabad megfeledkezni arról, hogy bár papíron többen lettek tanárok, mint ahányan pályát váltottak, a 455 főben nincsenek benne azok, akik nyugdíjba mentek.

Az 1776 főben azonban benne vannak azok, akiket a korábbi években nyugdíjaztak és visszamentek dolgozni megbízási szerződéssel.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: mire lehullanak a falevelek, a Fidesznek készen kell állnia

Orbán Viktor: mire lehullanak a falevelek, a Fidesznek készen kell állnia

Tíz pontban összegezte a választási vereség okait és a párt ellenzéki feladatait sorolta kongresszusi beszédében Orbán Viktor pártelnök. Szerinte őszre eljön az ellenállás ideje. A Fidesz a jelenlegi formájában még nem alkalmas arra, hogy jó ellenzéki párt legyen. Javasolja: a párt alakuljon mozgalmi párttá.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×