Infostart.hu
eur:
355.38
usd:
307.08
bux:
133740
2026. június 9. kedd Félix
Az FKF kukásautói újból munkába álltak.
Nyitókép: FKF

A kukásautók elindultak, de a lomtalanítást elhalasztották - videó

Közleményben tudatták, hogy hajnalban ismét munkába álltak.

A kukások három napja tagadták meg a munkát, mert az infláció és a megemelkedett rezsi költségek miatt megélhetési gondjaik támadtak. A Budapesti Közművek vezérigazgatója, valamint a munkavállalók képviselői csütörtök este aláírták a megállapodást.

Ennek értelmében egyszeri, kétszázezer forintos rezsitámogatást, illetve százhúszezres juttatást kapnak karácsonyra a kukások.

Miután sikerült megállapodni, péntek reggel a kukások újból munkába álltak. Azt kérik a budapestiektől, illetve a főváros körüli néhány település lakóitól, hogy az el nem szállított hulladékokat:

  • a szelektíven gyűjtött papírt, valamint vegyes csomagolási hulladékot külön-külön, lehetőleg átlátszó,
  • a kommunális hulladékot bármilyen egyéb színű,

lezárt zsákban helyezzék ki a megszokott gyűjtési napon, a hulladékgyűjtő tartályokkal együtt, reggel 5 óráig az ingatlanok elé. A kukában és zsákokban kirakott szemetet a megszokott gyűjtési napokon szállítják majd el.

Ugyanakkor elhalasztották a VI. kerületben és Dunabogdányban az évente esedékes lomtalanítást. Ezért kérik, hogy egyelőre senki se tegyen ki lomot az utcára. A új időpontot a megszokott módon fogják majd közölni. Ugyanakkor nem változik az időpontja a többi, korábban meghirdetett kerületi lomtalanításnak.

Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: a pedagógusok teljesítményértékelése felesleges bürokratikus rendszer volt

Totyik Tamás: a pedagógusok teljesítményértékelése felesleges bürokratikus rendszer volt

A Pedagógusok Szakszervezete üdvözli, hogy az oktatási és gyermekügyi miniszter megszüntetné a jelenlegi formájában a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerét. A szervezet elnöke, Totyik Tamás az InfoRádióban azt mondta, a rendszer jelentős pluszterheket rótt a pedagógusokra, ráadásul szerinte az előző kormány még csak a a forrását sem biztosította a költségvetésben a teljesítményértékeléseknek.

Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő erről napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában beszélt, amelyben Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Kézzel fogható a bizonytalanság a világ tőzsdéin: egyik oldalról az AI-láz hajtotta nagyon sokáig a befektetőket, aminek hátán új történelmi csúcsra száguldottak a vezető indexek. Ám eközben egyre hangsúlyosabbá válhat az elhúzódó amerikai-iráni konfliktus reálgazdaságra és részvénypiacokra gyakorolt hatása, ami elbizonytalanítja a befektetőket. Tegnap ezt a bizonytalanságot láthattuk a piacokon, és ma sincs meg az egyértelmű irány Európában. A magyar tőzsdén viszont jó a hangulat, az OTP és a Magyar Telekom vezetésével emelkedik a BUX index.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×