Infostart.hu
eur:
386.83
usd:
332.1
bux:
119730.99
2026. január 14. szerda Bódog
Kelemen Kata és Ivanovics Ádám Iván mutatják a Nemzeti Egységes Kártyarendszer (NEK) részét képező új diákigazolványukat a központi okmányirodában.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Fontos változás a diákigazolványoknál – sokan járnak jól

Az elmúlt másfél évben lejárt diákigazolványok egészen március elejéig érvényesek lesznek.

A veszélyhelyzet végéig (2022. január 1.) és még 60 napig érvényesek és igazolják a diákkedvezményekre való jogosultságot – közölte az elmúlt másfél évben lejárt diákigazolványokról a MÁV az Eduline megkeresésére.

Az Oktatási Hivatal korábbi közleménye szerint a veszélyhelyzet megszűnését követően 60 napig fogadják el a diákigazolványokat, ami egészen eddig azt jelentette, hogy november közepéig lehetett volna kedvezményes jegyet, bérletet venni a régi matricákkal. A rendkívüli jogrend meghosszabbítása miatt ez a határidő március elejéig kitolódott.

A MÁV tájékoztatása szerint a következő matricával ellátott igazolványokat fogadják el a kedvezményes utazáshoz márciusig:

  • a 2019/2020. tanév I. féléves felsőoktatási érvényesítő matricával ellátott diákigazolványokat,
  • a 2019/2020. tanév II. féléves felsőoktatási érvényesítő matricával ellátott diákigazolványokat,
  • a 2019/2020. tanév köznevelési érvényesítő matricával ellátott diákigazolványokat,
  • a 2020/2021. tanév I. féléves felsőoktatási érvényesítő matricával ellátott diákigazolványokat,
  • a 2020/2021 tanév II. félévéves felsőoktatási érvényesítő matricával ellátott diákigazolványokat,
  • a 2020/2021 tanév köznevelési érvényesítő matricával ellátott diákigazolványokat.

Ezen felül érvényes a friss köznevelési 2021/2022-es matricával ellátott (kék színű) és a 2021/2022. tanév I. féléves (lila színű) felmatricázott igazolvány is.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×