A családi okok miatt távozó Nagy György helyett az eddigi főszerkesztő-helyettes, Friss Róbert irányítja a Népszavát.
„A lapot meg kell őrizni úgy, ahogy van, a szerkesztőség munkatársainak munkáját össze kell hangolni” – mondta Friss Róbert terveiről az InfoRádiónak. Hozzátette: a Népszava az egyetlen baloldali nyomtatott napilap maradt, és próbálják az olvasókat megtartani, ha lehet, növelni a példányszámot, ennek megfelelően dolgozni, és az igazságot írni.
A lapból 22-25 ezer példány fogy el naponta, a főszerkesztő szerint a Népszava stabil lábakon áll. Kiemelte: szeretné, ha több előfizető lenn, és pár ezerrel nőne a példányszám a következő időben.
Újításként a vidéki tematikát erősítené. A lapnak jó vidéki tudósítók dolgoznak, és még többet szeretne foglalkoztatni őket. Úgy érzi,
a vidéki életről és hétköznapokról többet kellene írni.
Ami a publicisztikát illeti, a belső és külső szerzőknek két oldal nyitva áll.
„Remélem, hogy több vita lesz az ellenzéki politikáról, a kormánypolitikáról elég sok kritikus cikk jelenik meg. Az értelmes vitának vagyok a híve” – jelentette ki.
Friss Róbert szólt arról is, hogy akadnak olyan kormányzati szereplők, akik megszólalnak a Népszavának, legutóbb Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter adott hosszú interjút. Kiemelte, nem öncél, hogy a kormányt le kell járatni. Ha értelmes interjút ad valaki, és szóba áll a lappal, akkor szívesen leközlik.
A nagy tapasztalattal bíró újságíró szerint mostanában nehéz kormányzati információhoz jutni, de igaz ez a közintézményekre, közszolgáltatást végző cégekre is, mert sokan nem akarnak vagy nem tudnak nyilatkozni.
„Nehéz, hogy nincs konkrét hírforrás, aki elmondja a valóságot. Ha csak a propagandát közöljük, annak nincs értelme, de sehol, nem csak ellenzéki lapnál. Az emberek arra kíváncsiak, ami a valóság, amivel szembesülnek nap mint nap. Abból kell főzni, ami van, és törekedni arra, hogy saját információkat szerezzünk. Fontos, hogy ne csak exkluzív információk közlésére törekedjen a lap, hanem arra, hogy a meglévő híreket, eseményeket úgy kommentálja, ahogy tudja, tegye hozzá a véleményét, a plusz információit” – fejtette ki a főszerkesztő, aki szerint aki ma még nyomtatott napilapot olvas, azért teszi, hogy ne csak rövid tartalmat kapjon, ahogy általában az interneten, hanem hátteret, magyarázatot is.