eur:
402.68
usd:
371.66
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Horváth Csaba, az MSZP főpolgármester-jelöltje az MSZP kongresszusán, ahol a párt európai parlamenti (EP-) listájáról és választási programjáról döntenek a Villányi úti Konferenciaközpontban 2019. február 16-án.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Zuglóban a polgármester döntött a veszélyhelyzet fenntartásáról

Bár a kormány által kihirdetett veszélyhelyzet március 26-án hatályát veszti, Zuglóban a polgármester utasítása alapján továbbra is érvényben maradnak az elrendelt korlátozások.

Zuglóban március 26. után is érvényben maradnak azok a rendelkezések, amelyek a kormány által a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzettel összefüggésben léptek hatályba - közölte a kerület vezetése. Az erről szóló utasítást Horváth Csaba polgármester és Tiba Zsolt jegyző adta ki szerdán Zugló országgyűlési képviselőjével, Tóth Csabával egyetértésben.

A döntés értelmében az önkormányzat tulajdonában, fenntartásában működő társaságok és intézmények továbbra is követik a kormánynak és a kormányzati szerveknek a koronavírus-járványra vonatkozó rendelkezéseit és iránymutatásait.

Az utasítás március 26-án lép hatályba és

mindaddig érvényben marad, míg az Országgyűlés nem dönt a veszélyhelyzettel kapcsolatban meghozott rendelkezések meghosszabbításáról

- derül ki a polgármesteri hivatal közleményéből.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×