Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.29
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Az amerikai Allergiás és Fertőző Betegségek Országos Intézete (NIAID) által közreadott,  dátumozatlan elektronmikroszkópos kép a SARS-CoV-2 nevű koronavírusról, amint laboratóriumban tenyésztve a narancsárga színű kórokozó előtör a környező sejtből. A 2019-nCoV néven is ismert vírus egy fertőző humán koronavírus, amely a COVID-19-nek nevezett, tüdőgyulladásos megbetegedést okozza. A mintát egy betegtől vették az Egyesült Államokban. A COVID-19-nek elnevezett újfajta koronavírus előidézte betegség halálos áldozatainak száma 1776-ra emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el. A 2019 december közepe óta tomboló járvány fertőzöttjeinek száma 70 548-ra nőtt.
Nyitókép: MTI/AP/NIAID-RML

Már Magyarországon is vannak koronavírus-fertőzöttek

Orbán Viktor a Facebookon bejelentette, hogy két koronavírus-fertőzött van Magyarországon, mindketten külföldi állampolgárok.

Az operatív törzs belügyminisztériumi ülése után a miniszterelnök a videóban elmondta: a két iráni diák tünetmetes, a Szent László Kórházban vannak. Kezelésükhöz a szükséges személyzet és védőeszköz is rendelkezésre áll. "Mától kezdődően a védekezés szakaszába léptünk" - közölte Orbán Viktor, hozzátéve: az operatív törzs minden délben ülésezik, és utána rögtön sajtótájékoztatót tartanak majd.

A részletekről rendkívüli sajtótájékoztatón számolt be Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központ vezetője, és Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa.

Szlávik János azt mondta: az iskolakezdés előtt mindketten Iránban voltak a családjuknál az újévet ünnepelni (a perzsa újév 2020-ban március 20-ra esik). Hazatérésük után az egyik esetben a diák maga érkezett szűrésre, mert kíváncsi volt, hogy megfertőződött-e, a másiknál az enyhe tünetek miatt végezték el a tesztet.

A délután folyamán az egyik diák házastársát és a másik barátnőjét is a kórházba vitték, izolálták őket. Hangsúlyozta, a két diáknak

enyhe tünetei vannak, nem lázasak, de a fertőzés ténye miatt természetesen elkülönítették őket. A teljes gyógyulásukig kórházban maradnak.

Lakatos Tibor kiemelte: már zajlik a diákok kapcsolati előzményeinek feltérképezése. Felkészültek továbbá a zöld számon és az elektronikus levélben érkező kérdések megválaszolására. A délután két órás adatok óta, bár a vírusfertőzés ténye még nem volt ismert, már 100-zal nőtt a telefonos érdeklődések száma.

A kormányzati, koronavírusról szóló információs oldal elérhetősége: koronavirus.gov.hu.

Frissítés 1: kiderült, hol tanult az egyik diák, úgy hírlik, nem tartotta be az egyetem által előírtakat.

Frissítés 2: megszólalt az országos tisztifőorvos.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×