Infostart.hu
eur:
378.2
usd:
317.93
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: pixabay.com

Úgy szedjük az antidepresszánsokat, mint a cukrot

Megnőtt a kereslet az antidepresszánsokra - olvasható a Világgazdaság pénteki számában.

A lap a Nielsen piackutató adataira hivatkozva azt írja, 7,5 millió darab, összesen 105 ezer doboz, vény nélkül kapható antidepresszánst értékesítettek 156 millió forintért Magyarországon 2018 szeptembere és 2109 augusztusa között.

Ez értékben 48 százalékkal, mennyiségben 26 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit.

A Nielsen szerint az éves forgalom 30 százaléka október és december között jelentkezik. A készítmények bő háromnegyedét drogériákban adják el, a gyógyszertárak forgalmát nem méri a cég.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×